"“Maksuküüru kaotamine ja rikastele raha juurde andmine tähendab, et veel rohkem asju jääb riigis tegemata."

Heido Vitsur, majandusteadlane
popp Muuseumikaart on toonud Tallinna ja Harjumaa muuseumidesse hulgaliselt külastajaid (0)
30. august 2023
Tallinna Lennusadam. Foto: Lennusadam

Aprillis alustanud muuseumikaardi projekt on esimese nelja kuuga toonud Tallinna ja Harjumaa muuseumitesse pea 15 000 külastajat. Kõige popimaks on osutunud Lennusadam ning Arvo Pärdi keskus Laulasmaal.

Tänaseks on kokku ligi 7000 muuseumikaardi omanikku, kes on jõudnud erinevatesse muuseumidesse üle Eesti enam kui 28 000 korral. Keskmine muuseumikaardi omanik on 42-aastane naine, noorim kasutaja aga kõigest 2-aastane ja vanim 89-aastane.

„Muuseumikaardiga käiakse meie juures igapäevaselt, paljud neist poleks muidu meile jõudnudki,“ ütles Keilas asuva Harjumaa muuseumi juhataja Gea Mossin.

Muuseumikaart on taskus ka pooletuhandel välismaalasel. „Me ei ole muuseumikaardile suurt teavitust väljaspool Eestit teinud, seda enam rõõmustab, et info meie olemasolu kohta on tänu senistele muuseumikaardi omanikele jõudnud ka piiri taha. Enim on Eesti muuseumikaarte taskus soomlastel ja lätlastel, aga ka paaril austraallasel,“ ütles muuseumikaardi juht Kert Kask.

Aastane muuseumide digitaalne ühispilet maksab 59 eurot ja see tagab aasta jooksul piiramatu sissepääsu rohkem kui 100 muuseumi ja 500 näitusele üle Eesti.

„Alates aprillist, kui muuseumikaardiga alustasime, on meiega liitunud Tallinna teletorn, ERMi Heimtali muuseum Viljandimaal ning Eesti jalgrattamuuseum Järvamaal. Huvi on üles näidanud veel teisedki muuseumid, nii et ring laieneb pidevalt ja isegi need, kes usuvad, et on juba igal pool käinud, peaks valikust leidma midagi uut ja põnevat,“ lisas Kask. Harjumaal on muuseumikaardiga liitunud tänaseks 44 muuseumi. Kõik muuseumid, kuhu muuseumikaardiga pääseb on leitavad veebilehel www.muuseumikaart.ee.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.