"“Maksuküüru kaotamine ja rikastele raha juurde andmine tähendab, et veel rohkem asju jääb riigis tegemata."

Heido Vitsur, majandusteadlane
kesklinn 30 Kesklinna valitsus tähistab linnaosa juubelikuud mitmekülgse programmiga (0)
31. august 2023
Septembris täitub Kesklinnal 30 aastat linnaosa loomisest. Foto: Kesklinna LOV

Linnaosa 30. juubeli puhul on Kesklinna valitsus pannud kokku programmi, milles leidub nii nostalgilisi tagasivaateid, lõbusaid üritusi ja konkursse kui ka üllatusi linnaruumis.

„Meie linnaosa on vanuse poolest küll noorukieast välja jõudnud, kuid nii nagu inimestegi puhul, peaks ka linnaruum sellest hoolimata säilitama lapseliku mängulusti,“ ütles Kesklinna vanem Monika Haukanõmm. „Ka Kesklinna juubelikuu programm pakub samaaegselt nii lõbusaid tegevusi kui ka nostalgiat ja avastamisrõõmu igale vanusele,“ lisas Haukanõmm.

Juubelikuu avatakse esmaspäeval, 4. septembril kell 10 Kesklinna valitsuse teenindussaalis aadressil Nunne 18 nostalgilise 1993. aastale pühendatud mininäitusega ning audioretkega, mille iga kesklinnas liikuja saab endale telefoni laadida. Audioretk hõlmab endas 30 rohkem või vähem tuntud paika Kesklinnas koos ajastukohaste meenutustega.

6. septembril kell 18 jätkub programm tantsuõhtuga Hopneri majas.

19.–21. septembril saab käia tasuta giidituuridel Tallinna Lauluväljakul asuvas Rahvarinde muuseumis. Vajalik on eelregistreerumine.

25. septembril kell 14 tähistab Kesklinna sünnipäeva sotsiaalkeskus, kus esineb Bonzo. Vajalik on eelregistreerumine.

28. septembril kell 17 algab Õpetajate majas tantsuõhtu „Aasta siis oli 1993,“ kus saab jalga keerutada 1990. aastaid meenutava elava muusika saatel.

Kesklinna linnaruumi jaoks valmivad juubeli puhul 30 kiike, mis lähevad üles eri parkidesse ja haljasaladele. Samuti valmistab Kesklinna valitsus ette juubelimeened, mida jagatakse avalikel sündmustel, näiteks eritellimusel toodetud 1993. aasta vaimus koolivihikud.

Kogu septembrikuu on Raua sauna üldsaunadesse tasuta sissepääs kõigile 1993. aastal sündinud tallinlastele. Samuti loositakse külastajate vahel välja 30 korra pääse.

Toimub ka kaks konkurssi – lastele joonistusvõistlus „Kesklinn 30 aasta pärast“ ja täiskasvanutele sotsiaalmeedias korraldatav fotokonkurss „Kesklinn 30 aastat tagasi.“

Infot programmi kohta saab Kesklinna valitsuse Facebookist või veebilehelt tallinn.ee/kesklinn30. Linnaosa juubeli puhul valmis ka Kesklinn30 logo, mis aitab juubeliprogrammi puudutavat linnaruumis ja sotsiaalmeedias ära tunda.

1. septembril 1993 loodi Tallinna seniste linnarajoonide asemele linnaosad ja tööd alustasid linnaosavalitsused.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.