"“Maksuküüru kaotamine ja rikastele raha juurde andmine tähendab, et veel rohkem asju jääb riigis tegemata."

Heido Vitsur, majandusteadlane
LÄÄNEMERI Koristustalgud kinnitavad taas: Tallinna randade põhiprügi on sigaretikonid (1)
01. september 2023
Koristustalgutel korjati rannast liiva seest kokku hulk sigaretikonisid. Foto: Aleksandr Guzhov

Läänemere kampaania käigus korraldatakse Tallinnas mitu koristusaktsiooni, et koristada randadest plasti, sigaretikonisid ja muud väikeprügi. Ka maailmakoristuspäeval on kavas hulk rannakoristusi.

““Teeme ära! Maailmakoristus” kampaania algas 31. augustil Läänemere päevaga ja lõpeb 16. septembril maailmakoristuspäevaga. Meie eesmärk kampaaniaga on suurendada elanikkonna teadlikkust prügist ja Läänemerest, kuidas saame Läänemerd hoida ja mida igaüks saab ära teha,” ütles “Teeme ära! Maailmakoristus” juht Heidi Solba.

Samal ajal korraldas Tallinn rannakoristustalgud Paljassaare kaitsealal ja Let’s Do It World! rannakoristustalgud toimusid Merimetsas.

Paljassaare rand, Pikakari rand on ju kõige puhtam rand Tallinnas?

“Võibki nii olla, rannajoon, mida koristatakse, ongi kõige puhtam, aga me teame, mida me sealt leiame, seal on väga palju sigaretikonisid, liiva sees põhiprügi on ikkagi konid,” sõnas ringmajanduse spetsialist Liina Kanarbik.

Koristused on osa Euroopa rohelise pealinna algatatud Läänemere kampaaniast, millega kutsutakse kõiki Läänemere äärseid linnu ja nende elanikke tähelepanu pöörama meie kodumere tervisele ning üheskoos astuma samme, et vähendada merre jõudva reostuse hulka.

Tänasest algaski rahvusvaheline kampaania “Save Our Sea”.

“Rõõm on konstateerida, et 30 linna 7 riigist on liitunud meie initsiatiiviga ja meie sõnum kõigile on lihtne: meist oleneb, see on meie vastutus ja meie peame ära tegema,” ütles Tallinna linnapea Mihhail Kõlvart.

Noblessneri valukojas peeti Läänemerele pühendatud konverents, kus arutati Läänemere seisundi üle.

Kommentaarid (1)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.

Arvamus
9. sept. 2023 09:01
Kaks halba korraga ehk endiselt jätkuv laussuitsetamine meie ametlikes supelranrandades saastab ühelt poolt loodust ja neid samu randu konidega ja teisalt hoiab sealt eemal neid, kes ei taha veeta kaunist suvepäeva tubakasuitsu vines ja otsivad nii endile kui oma lastele puhkamiseks parem mõne teise ja üksildasema kuid puhta õhu ja rannaliivaga paiga, mida õnneks meie rannajoon siiski veel ka võimaldab kuigi seal puudub supelrandadele muidu omane infrastruktuur ning ka erinevad müügimehed selliste "metsikute" puhkajate pealt midagi ei teeni.