"“Maksuküüru kaotamine ja rikastele raha juurde andmine tähendab, et veel rohkem asju jääb riigis tegemata."

Heido Vitsur, majandusteadlane
sajandi ehitus Linnateatri uue maja ehitus käib innuga. Aga millal see valmis saab? (0)
01. september 2023
Tallinna Linnateatri ehitusel. Kuvatõmmis

Linnateatri uues majas Laial tänaval on hinnanguliselt üle poole ehitustöödest tehtud. Aimu saab juba uutest sissekäikudest ja ruumikasutusest.

“Publik tuleb sisse siit ja liigub kahte uude saali. Põrgusaal on tuttav saal, aga uues kuues, suuremana, ja uus saal black box ” ütles linnateatri direktor Mihkel Kübar.

Uus teatrisaal black box on samuti kuju võtnud ja laeski võib näha akustilisi plaate. Tulevane Põrgulava, mis mahutab 330 inimest, on veel tellingutes.

“Vana Põrgulava on seal ja nüüd me oleme kaks korrust maa alla läinud,” sõnas Kübar. See on siis linnateatri endine lavaauk ja nagu näha, tööd siin käivad ja valmimas on uus suvelavastuste pidamise koht. Üsna samasugune näeb aga välja endine väike saal, mis uue kontseptsiooni järgi tuleb alternatiivkunsti saal. Ka Taevalava on olemuselt jäänud samaks ja pakub äratundmisrõõmu.

Mihkel Kübar ütleb, et teatri ehitusega on minna veel siiski üksjagu maad: “Täna on kaamera ees aus öelda, et objekt on keerulisem, kui keegi oskas ette näha. Konkreetset kuupäeva, millal publik saab tulla teatrikunsti nautima, veel välja ei ütleks.”

Ehitus läheb maksma 40 miljonit

Linnateatri ehitus on sattunud kõigi kriiside keskmesse ja viimaste arvutuste kohaselt läheb kogu projekt maksma ligi 40 miljonit eurot. Riik maksab sellest kinni 12,6 miljonit eurot, ülejäänu rahastab linn.

“Uhke tunne on, objektil on pidevalt 100–150 ehitajat. Teater pingutab, linnaametid, üksused pingutavad. On lahe vaadata, millise innuga maja valmib,” ütles Tallinna abilinnapea Kaarel Oja.

Linnateatri praeguses kodus Salme kultuurikeskuses algab aga uus hooaeg uute lavastustega. Septembri algul esietendub Shakespeare’i “Lear”, oktoobris tuleb välja Markus Ilvese lavastus “Metazoa”.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.