"“Maksuküüru kaotamine ja rikastele raha juurde andmine tähendab, et veel rohkem asju jääb riigis tegemata."

Heido Vitsur, majandusteadlane
video Politsei trahvis tarkusepäeval kiiruse ületajaid rahunemispeatustega (0)
02. september 2023
Albert Truuväärt

Esimesel septembril korraldas politsei liikluse ohjamiseks mitmeid rahunemisreide – mõõdeti kiirust, kontrolliti joovet ja kiiruse ületajatele pakuti 45-minutilist rahunemispeatust.

Olen tulnud siia Lasnamäele, et vaadata, kuidas politseioperatsioon edeneb.

“Palju on kiiruseületajaid ja täna oleme võtnud sihiks koolide lähiümbrused, kus on niigi kiiruspiiranguid alandatud,” ütles liiklusjärelevalvegrupi juht Kerly Simulman.

“Kiirust ületasin,” sõnas autojuht. Kas pandi siis nüüd n-ö kergema karistuse nimel rahunema?

“Ei tea veel, ootan oma saatust, ei tea küll, et kehtivaid rikkumisi all oleks,” vastas juht. “Rahunemispeatus tähendab, et autojuht saab valida, kas maksab trahvi või võtab 45 minutit rahunemispeatust,” ütles Simulman.

Kumma kasuks otsustate?

“Mulle meeldib see 45 minutit paremini,” vastas juht.

Nendel, kellel kiiruseületamine näiteks 21–40 km/h, enam nii kergesti ei lähe. Järgneb väärteomenetlus ja see võib kaasa tuua rahakoti kergendamise 400 euro võrra.

Osal patustajatel hakkab juba aeg täis saama ja mõni minut veel kannatust, siis võivad nad linna poole edasi sõita. Tundub, et nendel meestel kiiruseületamist sel aastal ei ole olnud. “Osal on ikkagi aeg see, mis paneb määrama ja nad valivad ikkagi mõjutustrahvi,” sõnas Simulman.

Turvalist kooliteed kõigile. Kiirustada pole mõtet, politsei valvsaid silmi on liikluses rohkem.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.