"“Maksuküüru kaotamine ja rikastele raha juurde andmine tähendab, et veel rohkem asju jääb riigis tegemata."

Heido Vitsur, majandusteadlane
Põlvamaal nõudis põleng inimelu (0)
02. september 2023
Pealinn/Pilt on illustratiivne

Räpina vallas Linte külas süttinud kahekorruselises puidust elumajas hukkus laupäeva hommikul vanem mees.

Põlengust tuli häirekeskusele teade kell 10.48, kui sellest teatas naaber, kelle sõnul olid leegid akendest väljas. Naabri sõnul võis majas olla inimene. Esimesena kohale jõudnud Räpina päästemeeskond sisenes viivitamatult majja ning tõi selle esimeselt korruselt välja hukkunud vanema mehe.

Naaber oli püüdnud enne päästjate saabumist hoonesse ka ise siseneda, aga tulekahju intensiivsuse tõttu ei olnud see enam võimalik. Räpina, Põlva, Värska ja Võnnu päästjad panid tulele piiri kell 11.51 ja kustutasid tulekahju lõplikult kell 13.06. Hoone muutus tulekahjus täielikult kasutuskõlbmatuks. Sündmuse täpsemad asjaolud ja tulekahju tekkepõhjuse selgitab välja edasine uurimine.

Päästetööde juhi sõnul nad eluruumidest suitsuandurit ei leidnud ega kuulnud ka selle signaali. Päästeamet tuletab meelde, et tulekahju kiireks avastamiseks on hädavajalik, et igas majapidamises on töökorras suitsuandur. Arvestada tuleb sellega, et tulekahju areneb eluohtlikuks väga kiiresti.

“Veendu juba täna, et sinu suitsuandur on töökorras,” pani Lõuna prefektuur kõigile südamele. “Suitsuanduri korrasoleku kontrollimiseks vajuta testnuppu, mille järel peab kostuma häiresignaal. Vajaduse tekkimisel vaheta viivitamatult anduri patarei ning paigalda andur kohe lakke tagasi. Elu päästab ainult töökorras ja õigesti paigaldatud suitsuandur.”

Tänavu on tulekahjudes hukkunud juba 28 inimest.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.