"“Maksuküüru kaotamine ja rikastele raha juurde andmine tähendab, et veel rohkem asju jääb riigis tegemata."

Heido Vitsur, majandusteadlane
video Huvikeskus Kullo kutsub osalema huviringides (0)
06. september 2023
Üks Kullo huviringidest on keraamikaring. Kuvatõmmis

Kullos on ligi 60 huviringi. 10. septembrini on lastel võimalus esimeses tasuta proovitunnis proovida, milline eriala kõige paremini sobib.

Huvikeskuse Kullo skulptuuriringis ootab õpilasi ees vannitäis savi.

“Savi on selline materjal, mis käte vahel voolides läheb natuke kõvemaks ja siin see vannitäis on hea eestimaine savi,” ütles skulptuuriringi juhendaja Vergo Vernik. Samast savist on laste käe all valminud terve rida skulptuure, mille üldiseloomustus võiks olla fantaasiaküllased loomafiguurid.

“Meil on kaks asja, mida õpime, õpime käsitööd, kuidas voolida ja teiseks fantaasia, et tuleb mõelda, mida teha, et oleks huvitav,” sõnas Vernik. Kõrvaltoas on aga alanud esimene keraamikatund, mida juhendab 50 aastat Kullos töötanud keraamik Aino Arumäe.

Mida te neile õpetate siin keraamikatundides?

“Kuidas mõelda, kuidas lahendada savist töid, kuidas hoida distsipliini,” ütles keraamikaringi juhendaja Aino Arumäe.

Need on ainult paar näidet Kullo ligi 60 huviringi seast. Samas on võimalik õppida maalimist, tegeleda robootika, tantsimise või laulmisega.

10. septembrini on lapsel võimalus esimeses tasuta proovitunnis ise järele proovida, milline eriala kõige paremini sobib.

“Proovitunnid on selleks, et iga noor leiaks sobiva huviringi ja õpetaja, et tema teekond huvihariduses oleks võimalikult motiveeriv ja rõõmupakkuv. Täpsema info leiab meie kodulehelt kullo.ee,” ütles huvikeskuse Kullo direktor Ronne Sära.

Huvikeskus Kullo on uue maja ootel, mille ehitus peaks lähiaastatel algama. Seni käib õpe huviringides veel viimast aastat vanas majas aadressil Mustamäe tee 59.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.