"“Maksuküüru kaotamine ja rikastele raha juurde andmine tähendab, et veel rohkem asju jääb riigis tegemata."

Heido Vitsur, majandusteadlane
VIDEO Ruumipuuduse tõttu algab osa Tallinna koolides õpe alles pärastlõunal (0)
06. september 2023
Ruumipuudus vaevab mitmeid kesklinna koole. Kuvatõmmis

Kõige suurem kohtade puudus on Tallinna kesklinnas asuvates koolides.

Tallinna Linnamäe vene lütseumis, 21. koolis, ühisgümnaasiumis, 32. keskkoolis, Mustamäe gümnaasiumis ja Kalamaja põhikoolis algab osas klassides õpe alles pärastlõunasel ajal.

Eelkõige puudutab see eelkõige algklasside õpilasi.

Peamine põhjus, miks lapsed ei saa alustada kooliga kohe hommikul, on ruuminappus.

“Sel õppeaastal on meil õpilaste arvu rekord, vist 2000-ndate algusest saati, seda on mõjutanud ka Ukraina sõjapõgenike saabumine ja integreerimine meie koolisüsteemi,” ütles Tallinna haridusameti juht Kaarel Rundu.

Kõige suurem kohtade puudus on Tallinna kesklinnas asuvates koolides. Tallinna haridusameti andmetel on järgmise aasta sügisel kesklinna piirkonnas esimesse klassi astujate arv juba ligi saja võrra suurem kui tänavu. 21. koolis algab teine vahetus tavaliselt kell 12 või 13 ja lõpeb kell 17. 114 uuest õpilasest pooled käivad koolis just sellel ajal. Vanemate seas jagub vastakaid arvamusi.

21. kooli ruuminappus leeveneb

“Muidugi oleks mugavam, kui ta saaks hommikul, aga et meile oli oluline, et ta saaks käia siin koolis, siis oleme paindlikud, kohandame elurütmi kooliga,” ütles lapsevanem Meelika. “Muidugi oleks hommikupoole parem, õhtupoole oleks rohkem aega ringidele ja spordile,” ütles lapsevanem Angela. 21. kooli ruumipuudus peaks lahenema tuleva aasta kevadel, mil osa klasse viiakse üle Tartu mnt 23 asuvasse majja, siis saab kogu koolipere hakata käima ühes vahetuses.

“Meie rõõm ja huvi on suur, et selline võimalus tulevikus avaneb ja leevendab olukorda, siis teine vahetus meie koolist kaob,” sõnas Tallinna 21. kooli direktor Meelis Kond. Praegu lahendatakse ruumipuudust kõiki kommunikatsioone sisaldavate moodulhoonetega, mis paigutatakse kõige kriitilisemate koolide juurde. 11 kooli juures on juba moodulhooned olemas.

“Sel õppeaastal on kavas paigaldada kaheksaklassiline moodul Tallinna Läänemere kooli juurde, peagi kuulutame välja Kuristiku gümnaasiumi moodulhoonete hanke ja järgmiseks sügiseks plaanime Laagna kooli ja ühisgümnaasiumi juurde” ütles haridusameti juht Kaarel Rundu.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.