"“Maksuküüru kaotamine ja rikastele raha juurde andmine tähendab, et veel rohkem asju jääb riigis tegemata."

Heido Vitsur, majandusteadlane
galerii Suurel koostööõppusel harjutati lennuõnnetuse lahendamist Ülemiste järvel (1)
07. september 2023
Õppus Ülemiste järvel. Foto: Aron Urb

6. septembril toimus Ülemiste järvel ja selle lähiümbruses koostööõppus, mille raames said eri ametkonnad ja ettevõtted harjutada tegutsemist kannatanutega lennuõnnetuse korral. Õppusel osalesid lisaks Tallinna lennujaamale veel Päästeameti Põhja päästekeskus, Häirekeskus, Politsei- ja Piirivalveamet, Tallinna Kiirabi, AS Tallinna Vesi ning Lennuliiklusteeninduse AS. 

Lennujaama päästeteenistuse juht ning õppuse peakorraldaja Silver Luik rääkis, et kolme tunni jooksul mängiti läbi nii sündmusele reageerimine, otsingu- ja päästetööd kui ka reostuse piiramine ning üldine kriisijuhtimine. „Lennujaama jaoks on oluline pidev harjutamine ja valmisoleku tagamine, et reageerida kiirelt võimalikele lennuintsidentidele ja -õnnetustele. Just seetõttu peame oluliseks erinevate harjutuste ja koolituste korraldamist, kus osalevad ka meie head koostööpartnerid,“ rääkis Luik ning lisas, et eilne õppus oli taaskord kinnituseks, et reaalse sündmuse korral on tagatud kiire ja professionaalne abi ning selge eesmärk päästa elusid. 

Vaata galeriid (27)

„Suurõppus Plärts II sujus päästjate vaatest nagu valatult ja seatud eesmärgid said täidetud. Päästemeeskonnad said kogemuse võrra rikkamaks, mis aitab reaalses olukorras minimeerida kahju inimestele, varale ja keskkonnale. Nagu öeldakse – raske õppustel, kerge lahingus,“ sõnas Põhja päästekeskuse päästetööbüroo peaspetsialist Mariann Mäeots.

Ka Politsei- ja Piirivalveametile oli õppus eriline. Eeskätt seetõttu, et seni oldi sarnaseid õppusi teinud peaasjalikult merel, kuid seekord lahendati koos partneritega keerulist olukorda siseveekogul. „Õppuse vältel saime kõik olulise läbi harjutatud ja kindlasti panime kõrva taha ka mitmeid tähelepanekuid, mida ja kuidas saaks tulevikus veelgi paremini teha. Koostöö partneritega sujus hästi ning kindlasti oli õppus kasulik selleks, et tulevikus olla säärasteks keerulisteks sündmusteks paremini valmis ja neid oskuslikumalt lahendada,“ ütles Tallinna piiripunkti juht Raavo Järva.

Kommentaarid (1)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.

Arvamus
10. sept. 2023 08:29
Tore, kui ollakse suurõnnetusteks valmis, kuid lennuk võib pudeneda mitte ainult Ülemiste järvele vaid näiteks ka Mustamäe suurelamute vahele. Huvitav, kas selleks viimaseks valmisolekut ka harjutatud on?