"“Maksuküüru kaotamine ja rikastele raha juurde andmine tähendab, et veel rohkem asju jääb riigis tegemata."

Heido Vitsur, majandusteadlane
VIDEO Tallinnas toimus USA liitlasvägede ja Regionaalhaigla ühisõppus (1)
07. september 2023
USA maaväe ja PERHi ühisõppus. Kuvatõmmis

Ameerika Ühendriikide maaväe ja Põhja-Eesti Regionaalhaigla (PERH) ühisõppuse käigus harjutati patsientide transporti ja kannatanutele meditsiinilise abi andmist.

Ameerika Ühendriikide helikopter maandus õppuste raames Põhja-Eesti regionaalhaigla taha maandumisplatsile ja tõi kohale kannatanu, kes reanimobiiliga haiglasse toimetati. Nõnda harjutati kannatanute evakueerimist õhutranspordiga ja nende edasist ravi.

“Üks asi on kopterevakuatsioon, mis on tehniline tegevus, aga et see oleks edukas, on vaja aktiivset kommunikatsiooni. Selle harjutuse põhieesmärk ongi harjutada läbi kommunikatsioon ameeriklaste kopterimeeskonna ja Põhja-Eesti regionaalhaigla vahel, kaasates sinna ka õhukontrollikeskuse. Esialgsete tulemuste põhjal võin väita, et oleme selleks valmis,” ütles kolonelleitnant Indrek Olveti.

PERH-is on suur traumakeskus ja ka Eesti ainus põletuskeskus ehk kui peaks juhtuma, et kannatanul on suur põletustrauma, toodaks ta just Põhja-Eesti regionaalhaiglasse. Ameeriklaste kopterid on aga omakorda selliseks transpordiks väga sobilikud. Et sõjaväekopter toob PERH-i haigeid, on harukordne, tavaliselt on haiglal kasutada politsei ja päästeameti helikopter. Plaan on aga ehitada kopteriplats otse haigla katusele, mis kiirendaks kannatanutele abiandmist.

“Infrateenistus on vaadanud üle selle, meie plaan on ehitada B-torni katusele helikopteri maandumiskoht. See vajab planeerimist, aga maja peab vastu, see on läbi uuritud,” ütles PERH-i juhatuse liige Peep Talving.

Samasugune õppus peeti augusti alguses Tartus koostöös Tartu Ülikooli Kliinikumiga.

Kommentaarid (1)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.

heli lääts-kopter
12. sept. 2023 13:41
tegelikult maanduti Lastehaigla taha kopterite maandumisplatsile