"“Maksuküüru kaotamine ja rikastele raha juurde andmine tähendab, et veel rohkem asju jääb riigis tegemata."

Heido Vitsur, majandusteadlane
Ei automaksule! Autoomanike liit andis riigikogule üle ligi 80 000 automaksu vastu kogutud allkirja (1)
08. september 2023
Automaksu vastu kogutud allkirjade üleandmine Toompeal. Pressifoto

Eesti Autoomanike Liidu (EAOL) juhatus andis reedel, 8. septembril, riigikogu esimees Lauri Hussarile üle „Ei automaksule!“ petitsiooniga kogutud 77 442 digiallkirja.

EAOL juhatuse esimees Priit Tammeraidi sõnul loodab autoomanike liit, et koalitsioon võtab kuulda rahva häält ning loobub täiendava automaksu kavast tervikuna. „Automaksu osas näeme, et puudub nii sisuline selgus, poliitiline üksmeel kui rahva toetus. Sellises olukorras teerulliga edasi rühkida võrdub fiaskoga,“ ütles Tammeraid, kelle sõnul puudus valijal võimalus automaksu debatis kaasa rääkida, sest riigikogu valimistel ei tahtnud tänased võimuerakonnad maksudest rääkida. „Autoomanike liidu algatatud petitsioon andis valijale alternatiivse võimaluse kaasa rääkida. See, et olematu eelarve tingimustes sündis Eesti absoluutne allkirjade kogumise rekord, näitab selgelt meie inimeste vastuseisu automaksule.“

Allkirjade üleandmine on sümboolne, digitaalselt kogutud allkirju eraldi välja ei trükita. „Oleme seisukohal, et sellise mastaabiga rahvaalgatus väärib sümboolset üleandmise tseremooniat,“ ütles Tammeraid.

Eesti Autoomanike Liit esitas enda ettepaneku automaksu mitte kehtestada juba juuni lõpus peetud rahandusministeeriumi ümarlaual, tänaseks on mootorsõidukimaksu väljatöötamise kavatsust kritiseerinud mitmed erinevaid huvigruppe ühendavad organisatsioonid.

Kommentaarid (1)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.

Eluvaatleja
12. sept. 2023 11:04
Automaks on tühiasi. Lisaks toetab Reformierakond massilist transiiti ja massiivset kaubavahetust Eesti Vabariigi Riigikogu poolt 22.10. 2022 terroristlikuks riigiks kuulutatud Venemaaga. Tuletagen meelde - Reformierakond oli raevukalt vastu et deklaratsiooni sisuga täita. Reformierakond ei soovinud kaubandus ega majandusembargot. Reformierakond oli selle vastu, et sulgeda piir Venemaaga, Reformierakond ei soovinud jätta agressorriigi kodanikke võimalusest valida Eesti Vabariigi Presidenti ja ja Eesti Vabariigi pealinna - ja teiste Eesti linnade - linnapäid. Reformierakond oli selle vastu, et desarmeerida agressorriigi kodanikud Eestis. Selle asemel imbub Venemaa majandusse miljardeid eurosid Eesti kaudu. Asi pole kajakallaZes. Probleem on, et Reformierakond aitab Kremlil tappa ukrainlasi. Reformierakonna poliitika abil on Venemaaast saanud Eesti Vabariigi suurim kaubanduspartner väljaspool Euroopa Liitu. SUURIM KAUBANDUSPARTNER VÄLJASPOOL EUROOPA LIITU!! Reformierakond rahastab genotsiidi Ukraina rahva vastu ja 28% inimesi toetab seda. SALK tõi võimule seltskonna, kes osaleb Ukraina hävitamises, seda rahastades ja selle pealt teenides. Eesti riigil on probleem.