"“Maksuküüru kaotamine ja rikastele raha juurde andmine tähendab, et veel rohkem asju jääb riigis tegemata."

Heido Vitsur, majandusteadlane
kesklinn 30 Kesklinnale annavad juubeliks hoogu tervelt 40 uut kiike (0)
08. september 2023
Kesklinna vanem Monika Haukanõmm Tornide väljaku pargis. Foto: Kesklinna LOV

Kesklinna linnaosa saab 30-aastaseks. Sel puhul kingib linnaosavalitsus Kesklinnale 30 just selleks sündmuseks valmistatud puitkiike, mis riputatakse parkide ja haljasalade puuokstele.

„Kohti, kus ilusa ilmaga jalga puhata või mõnusalt aega veeta, pole kesklinnas kunagi liiga palju. Niisiis leidsime, et kiikesid võiks meie parkidesse ja haljasaladele üles panna natuke rohkemgi kui 30,“ rääkis kesklinna vanem Monika Haukanõmm. Seega saab sel sügisel üles tervelt 40 kiike, seemneks linnaosa edaspidisele sirgumisele.

Nii ühe- kui kahekohalised kiiged võib suuremalt jaolt leida juba praegu järgmistest kohtadest kesklinnas: Tornide Väljaku park, Toompark, Poolamägi, Lembitu park, Rävala pst, Piiskopi aed, Hirvepark, Kodu park, Tuvi park, Virmalise haljak (Luha 35 taga), Tiigiveski park, Kadriorg ja Aegna saar. Igasse kohta sai vastavalt võimalusele üles 1–2 kiike, Aegna saarele riputati neid kolm. 

Esimesed 30 kiike saavad paika selle nädala lõpuks. Lähiajal on kavas need ja ka lisanduvad kümme kiike kaunistada Kesklinn30 logoga, mis aitab juubelit edaspidi meeles pidada.

Tallinna Kesklinna linnaosa juubelikuu kestab terve septembri. Tervest programmist saab ülevaate kesklinna valitsuse Facebooki lehelt või veebilehelt tallinn.ee/kesklinn30.

1. septembril 1993. aastal tekkisid Tallinna seniste linnarajoonide asemel tänased linnaosad ning tööd alustasid linnaosa valitsused.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.