"“Maksuküüru kaotamine ja rikastele raha juurde andmine tähendab, et veel rohkem asju jääb riigis tegemata."

Heido Vitsur, majandusteadlane
Pealinna noored astuvad kolmeks päevaks linnavolikogu kingadesse (0)
08. september 2023
Linnavolikogu istung. Foto: Aleksandr Guzhov

30. septembrist kuni 2. oktoobrini toimub Nordic Hotel Forumis 14-21aastastele pealinna noortele linnavolikogu simulatsioon, mille eesmärk on suurendada noorte kodanikuaktiivsust ja kaasatust poliitikasse.

Tallinna linnavolikogu esimees Maris Sild sõnas, et noorte osalusel on kohaliku omavalitsuse toimimises väga suur ja oluline roll. „Noori kaasates nad mitte pelgalt ei õpi demokraatiat ega kodanikuks olemist, vaid tunnetavad end ühiskonna täisväärtusliku liikmena. See aitab laiemal hulgal noortel mõista linnavolikogu toimimist – noored saavad luua määruste eelnõusid ja korraldada läbirääkimisi,“ lisas Sild, kes on ka ise olnud noortevolikogu esimeste koosseisude liige.

Simulatsioon koosneb kahest osast: kahest eelpäevast ja linnavolikogu läbimängust. Tegevus kestab igapäevaselt kella 9-18 ning kaasatud on ka tänased poliitika juhtfiguurid.

Tallinna noortevolikogu esimehe Johannes-Emmanuel Allase sõnul on simulatsiooni korraldamine oluline seetõttu, et see annab noortele võimaluse neid puudutavatel teemadel kaasa rääkida ning olla kaasatud linnaelu korraldamisega seotud otsustusprotsessides.

„Tallinna noortevolikogu eesmärkideks on kaitsta ja esindada noorte huve ning julgustada noorte kodanikualgatust. Simulatsioon loob selleks kui ka noortevolikogu rolli paremaks mõistmiseks soodsa võimaluse. Neil, kes tunnevad, et noorte hääle esindatus ja kohalikku ellu panustamine on nende südameasi, on võimalus ka sel sügisel noortevolikogu uude koosseisu kandideerida,” lisas Allas.

Simulatsioon on mõeldud 1421-aastastele noortele. Kohtade arv on piiratud ja vajalik on eelnev registreerimine, mis on avatud 25. septembrini.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.