"“Maksuküüru kaotamine ja rikastele raha juurde andmine tähendab, et veel rohkem asju jääb riigis tegemata."

Heido Vitsur, majandusteadlane
VIDEO Suurõppus Ülemiste järvel tugevdas koostööd ja oskust lahendada lennuõnnetusi (0)
08. september 2023
Suurõppus Ülemiste järvel. Foto: Aron Urb

6. septembril toimus Ülemiste järvel ja selle lähiümbruses koostööõppus, mille raames said eri ametkonnad ning ettevõtted harjutada tegutsemist kannatanutega lennuõnnetuse korral. Õppusel osalesid lisaks Tallinna lennujaamale veel Päästeameti Põhja päästekeskus, häirekeskus, politsei- ja piirivalveamet, Tallinna kiirabi, AS Tallinna Vesi ja Lennuliiklusteeninduse AS.

Suurõppus “Plärts II” sujus päästjate vaatest nagu valatult ja seatud eesmärgid said täidetud. Sellised õppused on äärmiselt vajalikud, et harjutada ametkondade vahelist suhtlust kriisi ja suursündmuse ajal ning anda võimalikult palju mitmekülgset praktikat meie päästemeeskondadele.

“Ülemiste järv asub meie tõusu- ja maandumissektoris ja Tallinna Vesi on õppusse kaasatud ja harjutavad reostuse tõkestamist, et reostus ei pääseks veepuhastusjaama, võtavad vajalikke veeproove, et linnaelanikel oleks alati puhas joogivesi,” ütles lennujaama päästeteenistuse juht Silver Luik.

Lennujaamale on tähtis harjutamine ja valmisoleku tagamine, et reageerida kiirelt võimalikele lennuintsidentidele ja õnnetustele.

“Teeme õppusi iga aasta, üle kahe aasta suuremaid koostööõppusi ja vahepealsetel aastatel väiksemaid harjutusi, harjutused ja koostöö on pidev,” lisas Luik.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.