"“Maksuküüru kaotamine ja rikastele raha juurde andmine tähendab, et veel rohkem asju jääb riigis tegemata."

Heido Vitsur, majandusteadlane
Video Kõlvart umbusaldamisest: see annab võimaluse veel kord selgitada, miks sellises mahus teetöid ette on võetud (1)
09. september 2023
Vana-Kalamaja tänava rekonstrueerimistööd. Foto: Aleksandr Guzhov

Tallinna linnavolikogu opositsioonis olevad Reformierakonna, Eesti 200 ja Isamaa fraktsioon kogusid kokku allkirjad linnapea Mihhail Kõlvarti umbusaldamiseks. Nüüdseks on umbusaldusavaldus ka üle antud.

Linnapeale heidetakse ette liikluskaose tekitamist linnas kooliaasta algusega. Kevadel alanud suured teetööd veel kestavad. Remonditöödega on seotud ulatuslikud sulgemised ja liikluse ümberkorraldused. Kõige häälekamalt on sõna võtnud Reformierakond. Toompeal plaanib opositsioon peaministri umbusaldamist, ent kas ei ole all-linnas linnapea umbusaldamine volikogu opositsioonis oleva Reformierakonna kättemaks?

“Umbusaldus riigis ja siin all-linnas on eri asjad, üks on riik ja teine kohalik omavalitsus. Räägime siin praktilistest asjadest, mida on võimalik olnud lahendada. Jällegi, kas teetööde pikaajaline planeerimine on paigas,” ütles Tallinna linnavolikogu Reformierakonna fraktsiooni liige Pärtel-Peeter Pere.

Opositsioon ei taha tunnistada, et mõnigi asi on liikluses paremuse poole nihkunud. 1. septembrist avati 2. ja 4. trammiliin, osa suuremaid ristmikke on liiklusele taas avatud, Vana-Kalamaja tänav on saanud korda.

Linnapea Mihhail Kõlvart tunnistab, et umbusaldus on legitiimne poliitiline instrument, mida opositsioon saab kasutada ja kasutabki: “See annab ka minule võimaluse rääkida meie plaanidest, selgitada, miks ja sellises mahus oli vaja need tööd ette võtta. Opositsioonil on õigus küsimusi esitada ja olen valmis neile vastama.”

Linnapea Mihhail Kõlvarti umbusaldamine Tallinna volikogus on plaanis 12. septembril kell 8.30. Siiani ei ole umbusaldusega kaasa läinud opositsioonis olev EKRE fraktsioon.

Kommentaarid (1)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.

arusaadav ju
11. sept. 2023 03:15
Nõunik - Kliimanutika tuleviku keskus - TTÜ , soe koht Pere juured on Tartust pärit, seega heade mõtete linn on ammu hapuks läinud. Tallinna ei saa Tartu moodi planeerida ja Tartus pidid ju reformikad ammu panema trammi käima - Vaksalist , ja kergtee , kus raudtee ärakaotati. Aga need habemekandjad on läbi aegade imelikud olnud , egas muidu Peeter I ei seadnud maksu neile :)