"“Maksuküüru kaotamine ja rikastele raha juurde andmine tähendab, et veel rohkem asju jääb riigis tegemata."

Heido Vitsur, majandusteadlane
vaata videot „Septembris ei joo“. Politsei puhumisreidid joomise pausilepaneku kampaania mõju ei näita (1)
09. september 2023
Kampaania "Septembris ei joo" pole politseitöösse hõlpu toonud. Kuvatõmmis

Aktsiooniga „Septembris ei joo“ soovib Tervise Arengu Instituut inimestele meelde tuletada, et alkohol ei pea olema igapäevaelu tavaline osa, sest see koormab nii füüsilist kui vaimset tervist. Liikluspolitsei puhumisreididel kampaania mõju ei tunneta.

Joobes juhte liigub meie teedel ja tänavatel iga päev. Tühjade kätega ei lahku politsei reididelt kunagi.

“Eelmisel nädalavahetusel tegime reidi joobes juhtide tabamiseks, ühel päeval üheksa joobes juhti, teisel kümme,” sõnas liiklusjärelevalve patrulltalituse juht Taavi Kirss.

Patustajaid tabatakse nii meeste kui ka naiste hulgas ja nende pärast on ohus kogu ühiskond. Alkoholism on raske haigus ja vajab meie kõigi otsustavat sekkumist.

“Meie hinnangul on joobes juht alkoholisõltlane, tal on probleem, tõenäoliselt seda ka perekonnas märgatakse. Sõltlane ise sellest suurt probleemi ei tee,” ütles Kirss.

“Kui inimene on joobes, kas tõukerattaga sõitja või autoroolis, traumad on sageli alkoholiga seotud ja joobe foonil võivad tekkida ka terviserikked nagu insult või südamelihaseinfarkt või muud, kus haiguse äratundmine on raskem, sest inimene ei suuda endale aru anda,” sõnas Tallinna kiirabi juhataja Raul Adlas.

Reklaamplakatid manitsevad septembris mitte jooma. Politsei ütleb otse, nemad joomise pausilepaneku kampaaniast septembris kasu ei tunneta. Meedikud on optimistlikumad.

“Me ei tunneta, et sellest oleks kasu, aga ennetusega on alati nii, sa pead rääkima nendest teemadest ja ehk seeläbi ühiskond areneb, liikluskultuur paraneb,” ütles Kirss.

“Sõltuvusest vabanemiseks on sageli päästikut tarvis, et nüüd alates sellest, siis on võib-olla mõnel inimesel kergem alustada vähemalt selle teemaga aktiivset tegelemist ja proovida abi otsida,” ütles Adlas.

Alkohol ja liiklus ei sobi kokku. Minu selja taga on plakat, mis kutsub septembris mitte jooma, aga oktoobris paned nii et maa must. Ära joo üldse!

“Suurepärane, ärme joome üldse, teeme sporti,” ütles Kirss.

Kommentaarid (1)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.

soovitaja
9. sept. 2023 15:05
Siiski tuleks koguda jõudu järgnevaks kuuks, oktoobriks ehk viinakuuks.