"“Maksuküüru kaotamine ja rikastele raha juurde andmine tähendab, et veel rohkem asju jääb riigis tegemata."

Heido Vitsur, majandusteadlane
video Värvikas ajalugu, pop ajaveetmiskeskus ja märulfilmi „Tenet“ võttepaik. Kas Telliskivi on varsti kuulsam kui vanalinn? (0)
09. september 2023
Telliskivi mõnus aura on teinud sellest popi ajaveetmispaiga. Foto: Albert Truuväärt

Tublisti üle kilomeetri pikk Telliskivi tänav algab Paldiski maanteelt ja suundub Kalamajja. Tegemist on ajaloolise läänesuunalise liikumisteega.

Telliskivi tänav olevat nime saanud kunagi siin asunud tellisetehase järgi. 19. sajand tõi tööstushooneid juurde ja nüüd on Telliskivi kant moodne linnaruum. Telliskivi tänava ääres asusid omal ajal tööstusettevõtted, turuplats ja kortermajad. Siin remonditi vedureid ning kulgesid tollal ja on praegugi raudteeliinid. Pelgulinna seltsimaja ees saab vaadata kümmet ajaloolist fotot, mis pajatavad tänava muutumisest ajas.

“Kui tehased huugasid, oli siin margariinihais, aga tehase kõrval, Telliskivi tänava ääres olid veel nõukogude aja lõpus alles vanad puitmajad ja nendest ühes asus 1924. aasta 1. detsembri mässu staap, ” ütles ajaloolane Jaak Juske.

Telliskivi piirkond on jõudnud filmitööstussegi. Minu selja taga on Kopli kaubajaam. Mõned aastad tagasi olid siin kultusfilmi “Tenet” võtted. Põhja-Tallinn jõudis Hollywoodi.

Nüüd armastatakse öelda, at Telliskivi varjutab vanalinna ja selles ütlemises on omajagu tõtt.

“Kõik uuemad kultuuri- ja meelelahutusüritused on tulnud Telliskivisse ehk Telliskivist on kujunenud justkui loomemajanduse poolus,” sõnas Põhja-Tallinna linnaosa vanem Manuela Pihlap.

“Arvan, et sellel kohal peab olema hea aura, tal on põnev ajalugu ja Telliskivi tänava muutumine ajas on kiire,” lisas Juske. Telliskivi tänava ajalugu on värvikas, aga tulevik värviline.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.