"“Maksuküüru kaotamine ja rikastele raha juurde andmine tähendab, et veel rohkem asju jääb riigis tegemata."

Heido Vitsur, majandusteadlane
projekt Avatud koolistaadionid tõid lapsed sportima ja peletasid eemale need, kes väljakutel toimetama ei peaks (0)
10. september 2023
Nii koolid kui ka lapsed on rahul, et staadionid on ka suvel avatud. Foto: Albert Truuväärt

Sel suvel hoidsid oma staadione ja spordiväljakuid avatuna 19 kooli igast linnaosast.

Hiiu kool osales koos 18 teise Tallinna kooliga suvises avatud koolistaadioni projektis, mis kestis 14. juunist 31. augustini. Staadionid olid avatud iga päev kella 8-21.

“Koolile oli see kasulik, sest kooliõuel olid lapsed, ja need, kes kooliõuel toimetama ei peaks, seda ka ei teinud,” sõnas suvi läbi kestnud avatud koolistaadionite projekti Tallinna Hiiu kooli direktor Marika Pettai.

Pettai sõnul oli tegevus staadionil aktiivne läbi suve ja eriti kasutati pakutud võimalust korvpalli ja jalgpalli treeninguteks. Pettai oli kogu suve tööl, seega tegevusega kooliõuel hästi kursis. “Staadioni kasutasid peamiselt lapsed, kes olid ilmselgelt rõõmsad sellise võimaluse üle. Oli nii organiseeritud treeninguid kui ka isealgatuslikke laste poolt kokku kutsutud ja pereringis korraldatud treeninguid. Kahjuks ka neid, kes arvasid, et see on hea koht koera treenida,” märkis ta.

Tallinna humanitaargümnaasiumi direktor Annelii Juhkama sõnul on kooli staadion varemgi tööpäevadel lahti olnud ja seda kasutati suvel tavapäraselt. “Staadion oli lahti kindlatel päevadel ja kellaaegadel. Märgatavalt tihedamat kasutust suvel siiski ei olnud, sest kooli välisterritoorium on olnud avatud kogu aeg,” ütles ta.

Kui kevadel kardeti, et avatud koolistaadionid võivad kaasa tuua inventari lõhkumise, siis õnneks nii ei läinud. Juhkama hinnangul võis märgata vaid väiksemaid purunemisi, nagu väravavõrgu kinnitusklambrite lagunemine ja võrgu väravapostide küljest lahti tulemine.

Edukas projekt

Tallinna Läänemere gümnaasiumi direktor Deniss Presnetsovi sõnul oli avatud koolistaadionite suveprojekti populaarne ja edukas ettevõtmine. “Staadionit kasutati regulaarselt. Külastajaid oli üsna palju ja saime positiivset tagasisidet,” rõõmustas ta.

“Staadion on linna toel valve all. Kõik seadmed ja varustus on korras ning edaspidigi kasutusvalmis,” lisas Presnetsov.

Koolijuhid on optimistlikud projekti jätkumise osas. “Kindlasti osaleme. On tore, kui lastel on ka vee joomise, käte pesemise ja tualeti kasutamise võimalus. Meil see oli, sest koolis olid inimesed suvel tööl,” lausus Pettai.

Trenne läbi viivatele juhendajatele pani ta aga südamele, et nad hoolitseksid ka esmaabi andmise eest ehk need vahendid peavad olema õpilastele ka suvel kättesaadavad. 

Avatud ka välispordiväljakud

2021. aastal alustati suvise avatud koolistaadioni projekti kümne kooliga. Sel suvel hoidsid oma staadione ja spordiväljakuid lahti 19 kooli igast linnaosast. Viimati lisandus nende sekka Tallinna Kadrioru Saksa gümnaasium.

Lisaks koolistaadionitele olid tasuta kasutamiseks avatud ka mitmete linna hallatavate asutuste välispordiväljakud, nagu Pirita spordikeskuse rannavõrkpalliväljakud ja korvpalliplats, Pirita velodroomi jalgpalliväljak, Lasnamäe sportmängude korvpalliplats, rannavõrkpalliväljak ja välijõusaal, Kristiine spordimaja välikorvpallikeskus, Nõmme spordikeskuse välikorvpalliväljak ning Sõle spordikeskuse jalgpalli- ja korvpalliväljakud.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.