"“Maksuküüru kaotamine ja rikastele raha juurde andmine tähendab, et veel rohkem asju jääb riigis tegemata."

Heido Vitsur, majandusteadlane
UUS! Aula, helistuudio, õppeköök - Mustamäe huvikool avas oma uue avara ja sisuka maja (0)
12. september 2023
Uhiuus Mustamäe huvikool. Foto: Albert Truuväärt

Täna, 12. septembril toimus Tallinna haridusmaastikul taas märgiline sündmus – oma uksed avas Mustamäe huvikooli uhiuus maja, kus on tipptasemel võimalused laste ja noorte annete arendamiseks. Muuhulgas on koolil nüüd aula ja lava, helistuudio ja õppeköök ning palju muud, millest varem puudust tunti.

Mustamäe huvikool – endise nimega Mustamäe Laste Loomingu Maja – tegutses alates 1987. aastast kunagises lasteaiahoones ning esialgu käis seal vaid 200 last. Praegu õpib huvikoolis ligi tuhat last ja noort ning ühes päevas võib kohal olla umbes 300 õppurit. Vana maja ei vastanud enam huvikooli vajadustele ja oli suures osas ka amortiseerunud, mistõttu see lammutati. Asemele ehitati uus, tänapäeva standarditele ja kooli ootustele vastav hoone.   

Tallinna abilinnapea Andrei Kante sõnul on igati positiivne, et järjekordne huvikool on saanud oma panusele väärilise keskkonna. „Mustamäe huvikoolil on linna huvihariduses oluline roll, sest igapäevaselt on seal hõivatud mitusada last ja noort. Vaatamata ka ülimalt kitsastele tingimustele, milles koolipere seni töötas, on seal näidatud suurepäraseid tulemusi. Kõige olulisem on aga see, et lastel ja noortel on koht, kus veeta vaba aega sisukalt ning avastada ja arendada oma andeid. Uue maja spetsiaalselt sisustatud õpperuumid loovad selleks veelgi rohkem võimalusi,“ ütles Kante. „Jätkame seda joont, et linna huviharidus oleks tipptasemel ka õpikeskkonna poolest ning järgmine totaalne muutus ootab lähiaastatel ees huvikeskust Kullo.“  

Läbi kahe korruse avar aula    

Mustamäe huvikooli avaras ja valgusküllases majas on lahedalt ruumi kõigile huviringidele ning on ka mitmeid uuendusi, millest varem puudust tunti. Näiteks on seal läbi kahe korruse kõrguv aula ning kaasaegne lava koos lavatehnikaga, mida saab kasutada nii ringitööks kui ka pidulikeks üritusteks. Muusikaringidel on nüüd helistuudio koos salvestustehnikaga ning kokandusringid moodsa õppeköögi. Aula kõrval on mõlemal korrusel multifunktsionaalne liikumis- ja tegevusala ning eri korruseid ühendab avatud ruumiga peatrepp. Osa õpperuumidest hakkab olema ristkasutuses, näiteks saab liigendseina abil laieneda kunstiklasse. Mõeldud on ka erivajadustega inimeste ligipääsetavusele – hoonesse pääseb otse maapinnalt ja ustel on spetsiaalsed läved, sissepääsu juures ja liftis on silmusvõimendus vaegkuuljatele jne.  

 

Hoovialale on rajatud õpperada, kus saab looduse muutumist jälgida aastaringselt. Rada kulgeb puude vahel ning seob ühtseks tervikuks nii mänguväljakud kui ka eriteemalised tunnete, meelte ja lõhnade alad. Osale hoonest on paigaldatud murukatus, mis muudab kogu maja looduslähedasemaks.

89 huviringi

„Tervitame rõõmuga oma koolis nii „vanu“ kui ka uusi õpilasi, alates koolieelikutest kuni abiturientideni. Kõik lapsed on andekad – tuleb vaid annet märgata ja aidata sellel areneda, ja meie uus maja on võimalustest tulvil. Praegu on valikus 89 huviringi ning edaspidi saame pakkuda veelgi enamat, eeskätt loodus- ja tehnoloogia valdkonnas,“ sõnas Mustamäe huvikooli direktor Erna Podanjova.

Mustamäe Huvikooli hoone projekteerisid Acto Consult OÜ ja GECC LP OÜ ning ehitasid RAMM Ehituse OÜ ja Mitt & Perlebach OÜ, omanikujärelevalvet tegi P.P. Ehitusjärelevalve OÜ. Hoone maksumuseks koos sisustusega kujunes üle 7,9 miljoni euro.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.