"“Maksuküüru kaotamine ja rikastele raha juurde andmine tähendab, et veel rohkem asju jääb riigis tegemata."

Heido Vitsur, majandusteadlane
VIDEO Automaksuvastased Toompea meeleavaldusel: automaks on kahjulik enamikule inimestele (2)
12. september 2023
Automaksuvastane meeleavaldus "Automaksule pidurit" Toompeal. Foto: Kuvatõmmis

11. septembril korraldas Isamaa Toompea lossi esisel platsil meeleavalduse „Automaksule pidurit!“, kus automaksu vastu olid protestima tulnud mitmed erakonna liikmed ja kodanikud. Kõnedega astusid üles Isamaa esimees Urmas Reinsalu, autoomanike liidu juhatuse esimees Priit Tammeraid, omanike keskliidu esimees Andri Krass ja teised.

“Ütleksin niipalju, et automaks on kahjulik enamikule inimestele ja mina eeldan, et opositsiooni tagajärjel võidakse automaks isegi tagasi võtta,” ütles Marko.

“Hoolimata sellest, et osavõtt on täna napp, siis tänu meediale jõuab see paljude inimesteni ja järgmine kord on meid juba rohkem. Pealegi 77 000 allkirja räägib iseenda eest,” rääkis Eesti autoomanike liidu juhatuse liige Priit Tammeraid.

Mootorsõiduki maks hakkaks kehtima tuleva aasta 1. juulist ja aastamaksu tuleks esimest korda tasuda 2024. aasta augustis poole aasta eest. Automaks tulevat esialgu pakutust rohkem keskkonnamõju arvestav ja seega heitmekesksem.

“Olen ise ka suure pere isa ja elan maal ja mul ei ole võimalust viia lapsi lasteaeda bussi või teiste ühistranspordi variantidega. Paratamatult pean olema autoomanik, mitte sellepärast, et väga tahan, kuigi tahan ka, mulle autod meeldivad. Minusuguseid on sadu tuhandeid Eesti peal kokku,” rääkis Erakond Isamaa liige Üllar Saaremäe.

2024. aastal on Eestis oodata maksutõuse, mis peaksid riigieelarvesse raha juurde tooma 300 miljonit eurot.

“Kui vaatame, milline on praeguse koalitsiooni toetuste poliitika juba kehtivate määruste alusel, näeme, et raha ei lähe keskkonna heaks, vaid tarbimise kasvatamiseks. Ja just nimelt nende isikute tarbimise kasvatamiseks, kellel on juba piisavalt raha osta 50 000-euroseid elektriautosid. See ei ole loogiline ja ka vastuolus Euroopa Liidu kliimapoliitikaga, mis ütleb, et riigid peavad toetama isikuid, kes on energiavaesuses, aga 50 000-eurose auto omanik ei ole energiavaesuses olev isik,” rääkis Eesti omanike keskliidu juht Andry Krass.

Märksõnad:
Kommentaarid (2)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.

ülevaataja
12. sept. 2023 15:42
Ülevaade Euroopa Liidu liikmesriikide poolt kehtestatud automaksudest. https://www.riigikogu.ee/msi_arhiiv/tel219.html
ülevaataja , sa oled ka ikka ......
18. sept. 2023 03:07
see on kuni 1998.a. , nendes maades . nüüdseks on 25 aastat möödas. vahe on aga selles, et nendes riikides ei võeta raudteed üles, ei kaotata ÜT ning palk on 3* suurem meie keskmist arvestades ja kui arvestades meie 200000, kes vaevu saavad töölkäies ots-otsaga kokku(sest tööle saamise võimalused puuduvad, transport) ning nende palk või igatliiki pensionil olijate sissetulek on 700.- eur kuu, vahe 5*. Kütuse aktsiis ja majapidamisel elektrihind pole ka just meie inimestele vastuvõetav ja ka toit on tõusnud ülemäära. Eestil ei ole vaja võrrelda end kord Ameerikaga, siis Belgiaga või Venega ja äkki Saksamaa või Taani ja Rootsi... See on meie ametnike nõmedus! Eesti peab oma elu korraldamisel arvestama meie võimalusi ja sissetulekuid - mitte Vabamüürlastest Siimude nalju taluma. Praegu on olukord nii - et ülevalpool , katused sõidavad ja tugevasti. Allpool püütakse inimesed kasvõi kraavi ajada , et saaks valimislubadused täita.