"“Maksuküüru kaotamine ja rikastele raha juurde andmine tähendab, et veel rohkem asju jääb riigis tegemata."

Heido Vitsur, majandusteadlane
talgud Maailmakoristuspäev Pirital kutsub koristama jõe äärt, mereranda ja kalmistuid (0)
13. september 2023
Maailmakoristuspäev Pirita jõel möödunud aastal. Foto: Albert Truuväärt

Laupäeval, 16. septembril korraldab Pirita linnaosa valitsus maailmakoristuspäeva raames talgupäeva. Koristatakse Pirita jõe ja ranna äärt. Talgulised on oodatud kell 11 Pirita linnaosa valitsuse juurde Kloostri tee 6.

Sel aastal pöörab maailmakoristuspäev varasemast rohkem tähelepanu Läänemere keskkonnaprobleemidele, mere saastamisele ja kalmistutele. Laupäevane talgupäev paneb punkti Euroopa rohelise pealinna 2023 Tallinna ja Helsinki Save Our Sea ühisprojektile.

“Maailmakoristuspäev on hea võimalus Pirita kogukonnal üheskoos panustada meie ranna puhtamaks muutmisse. Ootame kõiki kohalikke elanikke ja sõpru liituma, et koos anda oma panus. Tulge, kaasake sõpru ja pereliikmeid ning veetke üks meeldejääv päev keskkonda panustades,” kutsus Pirita linnaosa vanem Kaido Saarniit. “Talgupäeva eesmärk ei ole mitte ainult prügi koristamine, vaid ka suhtumise muutmine prügi tekitamisse ja keskkonnasõbralike harjumuste juurutamine,” lisab Saarniit.  

Samal päeval kella 12-14 koristatakse ka Pärnamäe kalmistut.

Kõik osalejad on oodatud kaasa lööma rõõmsa meelega. Töökindad ja päästevestid saab kohapealt. Osalejatele kuum tee ja pirukad.

Talgupäeval osalemiseks palume end registreerida e-kirja teel dmitriy.fadin@tallinnlv.ee või helistada tel 645 7605.

Maailmakoristuspäev on kuus aastat tagasi eestlaste algatusel loodud ülemaailmne liikumine, mis tuletab meelde, et keskkonnaprobleemidele tuleb leida lahendusi üheskoos ja pidevalt. Kuigi keskkonnateadlikkus on aastatega kasvanud, vajab prügiprobleemi lahendamine endiselt rohkem tähelepanu.

Möödunud aastal osales kodanikualgatuses ligi 50 000 eestlast ja kogu maailmas üle 14,5 miljoni inimese.

Mida on oluline teada koristades kalmistut?

  • Hauaplatsidelt tohib ära korjata ainult tühjad plastist küünlatopsid hauale astumata.
  • Kui prügi vedeleb hauaplatside vahel, teeradadel ja kalmistut ümbritseval alal, tohib selle ära visata.
  • Sorteeri prügi vastavalt kalmistu võimalustele.
Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.