"“Maksuküüru kaotamine ja rikastele raha juurde andmine tähendab, et veel rohkem asju jääb riigis tegemata."

Heido Vitsur, majandusteadlane
turvalisus Probleem on kambad ja öine vali muusika. Kristiines arutati linnaosa turvalisust (2)
13. september 2023
Kristiines toimunud turvalisuse teemaline kohtumine. Foto: Kristiine LOV

12. septembril toimus Kristiine linnaosa valitsuses turvalisuse teemaline kohtumine, kus arutati, kuidas linnaosa veelgi turvalisemaks muuta. Kohtumisel osalesid linnaosavalitsuse töötajad, piirkonna- ja munitsipaalpolitsei esindajad ning linnaosavalitsuse lepingupartner Viking Security.

Kohtumisel toodi esile murekohad ja arutati, kuidas linnaosa turvalisust suurendada. Tõdeti, et avalikke rikkumisi on võrreldes möödunud aastatega vähem ja olukord linnaosas rahulikum.

Kristiine linnaosa valitsuse tellimusel kaasati suvel turvalisuse tagamiseks täiendavalt turvafirma  –  alates 1. juunist alustas linnaosas ringsõite turvaettevõtte Viking Security patrullekipaaž, kelle ülesanne oli linnaosas täiendava korra tagamine ja korrarikkumiste ennetamine.

„Prioriteet on eelkõige konkreetsed asukohad, kust on laekunud elanike kaebusi. Kuigi Kristiine linnaosas on turvalisuse tase kõrge, siis suvisel ajal sagenevad kaebused kogunevate kampade, öise valju muusika kuulamise ja korrarikkumiste kohta. Oleme kaardistanud kohad, kus probleemid suvel tekkisid ja praegu tegeleme eelkõige probleemide ennetamisega,“ selgitas Kristiine linnaosa vanem Jaanus Riibe.

Kommentaarid (2)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.

Tõnn
15. sept. 2023 07:04
Kus need kambad Kristiines kogunevad? Ei ole nagu täheldanud.
Arvamus
15. sept. 2023 07:30
Piisab kui mõned noorukid hilisemal ajal kusagil majade vahel teinekord kokku saavad ja veidi valjemalt omavahel juttu ajavad, eriti veel mõnusalt sooja suveilmaga, kui mõni kehvema unega vanamemm juba telefoni haarab ja politseisse helistab, et akna all lärmav noortekamp pidevalt inimeste rahu rikub! Siit ka soovitus linnale paigutada selliseid improviseeritud noortekoosolekuid soodustavad istepingid eluhoonetest natuke kaugemale, et neid hilisemal ajal kasutavate noorte nagu ka muidu joodikute lällamine kellelegi enam nii häirivalt kõrvu ei kostaks ega silma ei hakkaks ja oleks osa teemast juba iseenesest lahendatud ning abiks oleks ka probleemsematesse kohtadesse paigutatud kaamerad või isegi nende praktiliselt tasuta mulaažid.