"“Maksuküüru kaotamine ja rikastele raha juurde andmine tähendab, et veel rohkem asju jääb riigis tegemata."

Heido Vitsur, majandusteadlane
KOLM PÄEVA RAHATA Uus haigushüvitise kord sunnib töötajaid haigena tööpostile (2)
13. september 2023
Uus haigushüvitise kord sunnib töötajaid haigena tööpostile. Foto: Unsplash

Kui koroonapandeemia ajal maksis tervisekassa 70% palga ulatuses haigushüvitist alates haiguslehe teisest päevast, ei tasu 1. juulist esimese kolme päeva eest enam keegi.

Abilinnapea Betina Beškina leiab, kui inimene käib tööl ja maksab makse, võiks ikkagi suuremat hüvitist loota: „Kui inimene jääb haigeks, peaks olema ikkagi sotsiaalsed garantiid loota, mitte et on üksi probleemiga ja peab valima, kas paneb lastele toidu lauale või jääb koju ja tegeleb tervisega,“ tõdeb Beškina.

Viroloog Irja Lutsar tõdeb, et töövõimetuslehtede süsteem vajaks korrastamist. Eeskuju tasuks võtta riikidest, kus inimestele on ette nähtud tasustatud tervisepäevad, mida saab kasutada tõbede korral.

„Kui on kergemad haigused, köha-nohu või väänab jala välja, kus paar päeva on raske tööle minna, aga edasi juba saab hakkama. See on inimese vastutus, kuidas ta neid seitset päeva kasutab,” ütles TÜ viroloogiaprofessor Irja Lutsar.

Peredes on iga euro arvel. Halvemas seisus on need, kes ei saa kaugtööd teha ja peavad olema pidevalt tööpostil.

„Tööstuses töötajad või Maxima kassapidaja ei saa ju kodus kassapidaja olla, nii et inimene kaotab rahas,” sõnas Lutsar.

Kommentaarid (2)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.

:((
17. sept. 2023 16:08
Digilugu kui järjekordne käkk Eesti meditsiinis. https://www.postimees.ee/7855294/e-tervise-digiloos-vohava-valeinfo-torjumiseks-pole-inimesele-jaetud-tohusat-rohtu
tähelepanek
17. sept. 2023 11:20
Kõige rohkem takistab haiguslehele jäämist see, et tööandja peab maksma haiguspäevade eest hüvitist.