"“Maksuküüru kaotamine ja rikastele raha juurde andmine tähendab, et veel rohkem asju jääb riigis tegemata."

Heido Vitsur, majandusteadlane
VIDEO Festival „Valgus kõnnib“ värvis pimedust ja leevendab sügiskaamost (0)
14. september 2023
Tuleartistid festivalil ''Valgus kõnnib 2022''. Foto: Ksenija Kurs

Kadrioru pargi korraldatud festivali “Valgus Kõnnib” pidustused saavad alguse 14. septembril Tallinna noorimas pargis Tondirabas, kus roheala on vaid osaliselt valgustatud, mistõttu mõjuvad sealsed tuleetteasted publikule üllatavalt.

„Ühelt poolt me toome sinna rulluisutajad, see on hea näide, et Tondiraba pargis on ju rulluisutamise õpetamise väljak, on imeline rada ja vaatame, kuidas rulluisutajad seal tule ja värviga hakkama saavad,” ütles Kadrioru pargi juhataja Ain Järve. „See on, mille üle me kaebame ehk sügiskaamos saab selle festivali võrra tunduvalt kergemalt üle elatud,” lisas Järve.

Reedel kõnnib valgus vanalinnas. Teiste ürituste seas etendavad tuleartistid Taani Kuninga aias efektse valgusmängudega põimitud legendi.

„Meil on vanalinna jaoks spetsiaalselt mõeldud Taani kuninga lugu, sest meie etendus on Taani Kuninga aias ja lugu iga aasta jätkub. See aasta korraldab Taani kuningas vastuvõtu,” rääkis Eesti tuleartistide liidu esimees Margarita Kristall.

Kadriorus saab valgusfestivalil näha spetsiaalselt selleks ürituseks Tiit Kikase loodud etendust koos valgussõuga Luigetiigil, valgusinstallatsioone lossiseinal ja erakordset taevast pargi kohal. Festivali “Valgus Kõnnib” ürituste kavaga saab tutvuda Kadrioru pargi kodulehel.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.