"“Maksuküüru kaotamine ja rikastele raha juurde andmine tähendab, et veel rohkem asju jääb riigis tegemata."

Heido Vitsur, majandusteadlane
VIDEO Tantsutaat Ullo Toomi mälestusmärgi rajamiseks kuulutati välja ideekonkurss (0)
14. september 2023
Rahvatantsu suurkuju Ullo Toom. Foto: Kuvatõmmis

Aasta tagasi, rahvatantsu suurkuju Ullo Toomi 120. sünniaastapäeval sõlmisid Tallinna linn ning mitmed rahvatantsu- ja spordiseltsid kokkuleppe Ullo Toomi mälestusmärgi rajamiseks. Nüüd, 14. septembril kuulutas Tallinn välja mälestusmärgi ideekonkursi.

Algusest peale on ideed vedanud Ullo Toomi endine õpilane Ilma Adamson. „Õpetajana oi kui nõudlik, nii nõudlik, et ega tema tunnis keegi laiselda ega jalgu lohistada küll ei saanud. Mind on kõige rohkem innustanud tema sõnade ja tegude ühtsus, mis äratas suurt austust ja lugupidamist. See, mida ta ütles, seda ta kinnitas tegudega ja vastupidi,” ütles tantsupedagoog Ilma Adamson.

Ullo Toomi mälestusmärgi asukohaks on valitud üldtantsupidude toimumiskoht Kalevi keskstaadion. Mälestusmärgi ideekonkursil osalejatelt oodatakse kavandeid, mis võtavad arvesse nii Ullo Toomi isikut kui ka tema panust rahvatantsu edendamisse.

„See peaks olema mitte ainult mälestusmärk, vaid eriline koht, mis tuletaks meelde, aga tekitaks ka emotsioone. Legend väärib väärikat lähenemist ja suhtumist,“ sõnas Tallinna linnapea Mihhail Kõlvart. Mälestusmärgi ideekonkursi auhinnafond on 24 000 eurot. Ideid on võimalik esitada kuni 14. detsembrini.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.