"“Maksuküüru kaotamine ja rikastele raha juurde andmine tähendab, et veel rohkem asju jääb riigis tegemata."

Heido Vitsur, majandusteadlane
Video Linnapea Kõlvart kohtus patriarh Bartolomeusiga (1)
15. september 2023
Linnapea Mihhail Kõlvart ja patriarh Bartolomeus. Foto: Aleksandr Guzhov

Tema Pühadus oikumeeniline patriarh Bartolomeus on moraalne ja usuline majakas inimestele väljaspool õigeusu maailma. Patriarh on rõhutanud nii vaimsete väärtuste kui ka keskkonnateadlikkuse ja loodushoiu vahelist seost.

“Oikumeeniline patriarh on see, kes on pööranud ka keskkonnateemadele tähelepanu ja peame rõhutama, et Tallinn on see aasta Euroopa rohepealinn. Kõik need asjad klapivad kenasti kokku, nii et koostöösõnum, tänu koostöö eest, mis meil on kirikute vahel, ühtlasi selle eest, et patriarh oskab pöörata tähelepanu ka maailmas asjadele, millele me ise oma vaatenurgast alati tähelepanu ei oska pöörata,” ütles EELK peapiiskop Urmas Viilma.

Patriarh Bartolomeus, sünninimega Dimitrios Arhondonis sündis 29. veebruaril 1940. aastal Türgis. Kodusaarel lõpetas ta põhikooli, keskhariduse omandas Istanbuli lütseumis ja jätkas õpinguid Printsisaartel teoloogiakõrgkoolis, mille lõpetas cum laude 1961. aastal. 1991. aastal valis Püha Sinod ta uueks oikumeeniliseks patriarhiks. Kuigi visiidiks oli olemas transport, eelistas patriarh Bartolomeos Tallinna vanalinnas jalutada. Patriarhile on jäänud silma ka Tallinna linna areng.

“Tuleb öelda, et ta väga kiitis meid. Ütles, et on näha, kuidas linn areneb, kasvab, aga samas on ikka ilus ja roheline,” sõnas Tallinna linnapea Mihhail Kõlvart.

Kommentaarid (1)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.

Harrien
15. sept. 2023 07:51
Palun rohkem uudiseid ja ülevaateid-olukirjeldusi linnapea tegevuse kohta linna, ka linnavalitsuse ning kogu magistraadi, juhtimise kohta. Meedia (pro kallutatud tintla) rõhutab M. Kõlvarti tegevust KE juhina ja jätab kõrvale linnapea tegevuse. Kahjuks võib täheldada ka tõe moonutamist linna, kogu maa (riigi) ja erinevate elanikkonna (pealinlased, harjumaalased, muu Eesti) gruppide huvide erisuste ning vastuolude osas. See on pahatahtlik moonutatud kuvandi loomine M. Kõlvartist, politikaanlus selle salakavalaimas vormis.