"“Maksuküüru kaotamine ja rikastele raha juurde andmine tähendab, et veel rohkem asju jääb riigis tegemata."

Heido Vitsur, majandusteadlane
Pirita kloostris alustatakse taas konserveerimistöödega (0)
15. september 2023
Pirita kloostri varemed linnulennult. Foto: Pirita LOV

Järgmisel kolmapäeval, 20. septembril algavad Pirita kloostrivaremete konserveerimise teise etapi tööd, mis hõlmavad kirikuvaremete põrandaga seotud töid.

Tööde käigus sõelutakse ja puhastakse senine lenduv graniitsõelmetest tardkivikillustik ning lisatakse uut peenemat killustikku. Tehakse müüritöid ja taastatakse põrandal asuvad astmed. Suurema käimisega alal, kiriku keskel, rajatakse korrapärastest paeplaatidest kõnnitee kate. Olemasolevatest paeplaatidest astmed taastatakse osaliselt samades mõõtudes ja pinnatöötlusega.

Tööde käigus taastatakse kiriku põrandal olevad endiste sammaste-postide alused, asendades kahjustunud kivid. Ruumide põrandad puhastatakse, eemaldatakse taimestik, samblik ja muu praht.

„Pirita kloostrivaremete konserveerimise teine etapp on oluline samm meie kultuuripärandi säilitamisel ning ajaloolise väärtuse hoidmisel,“ ütles Pirita linnaosa vanem Kaido Saarniit, lootes külastajate mõistvale suhtumisele.

Konserveerimistööde käigus on tagatud külastajate sissepääs kloostrisse, v.a paaril päeval, mil puudub ligipääs kirikuosasse, kus toimuvad põrandatööd.

Tööd kestavad orienteeruvalt käesoleva aasta novembri lõpuni.

Tööde tellija on ja muinsuskaitselist järelevalvet teeb EKS Invest OÜ.

Ehitustöid teostab OMA Fassaad OÜ, mille projektijuht on Martin Kärner. Kõigi küsimuste ja murede korral saab temaga ühendust tel 5668 8288 või e-posti aadressil martin@omafassaad.ee.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.