"“Maksuküüru kaotamine ja rikastele raha juurde andmine tähendab, et veel rohkem asju jääb riigis tegemata."

Heido Vitsur, majandusteadlane
linnaruum Uuendatud liiklusruum ja valgustus ning ajakohane rohelus - Lastekodu tänavat ootab põhjalik muutus (1)
15. september 2023
Lastekodu tänav pärast muudatusi. Illustratsioon: Roadplan OÜ

Tallinna linn kavandab Lastekodu tänava rekonstrueerimist, et muuta see ajakohaseks, rohelisemaks ja kõikide liiklejatega arvestavaks. Lastekodu tänava täiendatud projekti tutvustus toimub 19. septembril kell 17.30 Microsoft Teams’i vahendusel.

„Lastekodu tänav on mõnele kodutänav, teine sattub siia keskturul ostlemiseks, kuid samal ajal on see oluline linnaruumiline sõlmpunkt ja kergliiklejate põhiline ühendustee bussijaama ning kesklinna vahel. Inimesed osalesid aktiivselt aruteludes tänava tuleviku üle ning meil on hea meel tutvustada projekti, mis on valminud linnakodanike ettepanekuid arvestades,“ ütles abilinnapea Vladimir Svet. Tema sõnul loodetakse leida tasakaal ka parkimisküsimustes ning tööde lõpptulemusena saavad kõik Lastekodu tänava kasutajad liikuda mõnusas ja turvalises keskkonnas.

Projekt hõlmab Lastekodu tänavat kogu ulatuses – Liivalaia tänavast kuni Masina tänavani ning lisaks ka Masina tänava lõiku Lastekodu tänavast Tartu maanteeni. Liiklejate ohutuse tagamiseks kavandatakse tänaval piirkiirus kuni 30 km/h ning liikluse rahustamiseks rakendatakse ka erinevaid meetmeid, nagu tõstetud ristmikud, kitsad sõidurajad ning minimaalse suurusega pöörderaadiused.

„Rekonstrueerimisega on plaanis kogu tänav põhjalikult ümber kujundada – jalgratturitele, jalakäijatele ja sõidukitele luuakse üksteisest selgelt eraldatud liiklusruum. Positiivne on see, et projekt hõlmab ka puude istutamist ning säilitab maksimaalselt olemasolevat kõrghaljastust,“ ütles Kesklinna vanem Monika Haukanõmm. „Ühtlasi uuendatakse tänavavalgustus, sademevee ärajuhtimine, kaugkütte ja -jahutuse ning ühisveevärgi ja kanalisatsiooni torustikud, sest tänav peab olema kaasaegne ka maa all.“

Selle aasta aprillis toimus eskiisprojekti tutvustav avalik arutelu ja nüüd tutvustatakse linnakodanikele selle alusel valminud täiendatud projekti. Lastekodu tänava projekti avalik tutvustus toimub teisipäeval, 19. septembril kell 17.30 Microsoft Teams’i vahendusel: https://tinyurl.com/5fx9cwum (Teams-i tarkvara allalaadimine pole vajalik, soovitatav on kasutada Microsoft Edge või Chrome veebilehitsejat). Tutvustamisel osalevad projekteerijad firmast Roadplan OÜ, Tallinna Keskkonna- ja Kommunaalameti ning Kesklinna valitsuse esindajad. Kohtumine salvestatakse ning on hiljem järelvaadatav projekti veebilehel.

Kommentaarid (1)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.

Objektiivselt
18. sept. 2023 20:57
Et siis järjekordne piklik plats ja mitte tänav?

Seotud artiklid