"“Maksuküüru kaotamine ja rikastele raha juurde andmine tähendab, et veel rohkem asju jääb riigis tegemata."

Heido Vitsur, majandusteadlane
Avatud majad Algas registreerimine Open House Tallinn 2023 tuuridele (0)
16. september 2023
Rene Suurkaev

Arhitektuurisündmus Open House Tallinn avatud uste päev toimub 7.–8. oktoobril. Kahel päeval on võimalus tutvuda ligi 40 avaliku hoone, eramu, valmimisjärgus oleva objekti ja tööstuskompleksiga. Tuurid on tasuta.

Tänavuse Open House Tallinna fookus on paljuski haridusel ning seetõttu kutsuvad tuurid avastama mitmeid haridusasutusi nagu EKA, Pelgulinna ja Mustamäe riigigümnaasiumid, Tallinna muusikakool, Ristiku põhikool, MUBA, Mereakadeemia, Püha Johannese kool ja TalTech Mäemaja.

Programmist on muutumises olevad industriaalalad Lutheri kvartalis, Põhjala tehases, Krulli kvartalis ja Hundipea linnaosas. Tavapäratult võib leida end Skyoni kõrgustest või hoopis erinevatest keldritest ja varjenditest. Looduse ja inimese koosolemisest on võimalik rohkem aimu saada külastades RMK Metsamaja ning Ülemiste Veepuhastusjaama.

Kõrvalprogrammist leiab Koplikandi matkad, lisandunud on valgustusdisaini õhtutuurid. Haridusfookus jõuab sel aastal tänavailt „klassiruumi“: Eesti Arhitektuurikeskuse Traforuumides toimuvad arhitektuuriteemalised välkloengud.

Open House Tallinna ekskursioonid on tasuta. Teatud ekskursioonid vajavad eelregistreerimist, mis algab 15. septembril kell 18 meie kodulehel openhousetallinn.ee. Registreerimisega tasub kiirustada, sest tuurid täituvad kiiresti. Tuurid toimuvad eesti, inglise ja vene keeles.

Open House Tallinnat korraldab Eesti Arhitektuurikeskus ja toetavad Euroopa Liit, Eesti Kultuurkapital, Tallinna linn, Briti Nõukogu, Ruukki, Laufen, Rockwool, Wienerberger, Arter Kinnisvara ja Kingivabrik.

Open House Tallinn tänab pikaaegset partnerit Briti Nõukogu, kes projekti kaasrahastab. Arhitektuurisündmus viiakse ellu koostöös Briti Nõukoguga Eestis sotsiaalse sidususe toetamiseks People To People Cultural Engagement programmi raames. Lisainfo Briti Nõukogu töö kohta Eestis: www.britishcouncil.ee.

Sündmus toimub tänu Open House Tallinn vabatahtlikele.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.