Eesti Loomakaitse Selts (ELS) ja Tallinna keskkonna- ja kommunaalamet korraldavad taas rahvusvahelise loomade heaolu konverentsi, mille raames toimub sellel aastal ka linnaloomade seminar. Konverentsi ja seminari fookuses on loomade vaimne heaolu ja liigikaitse.
Kuidas hoida koera inimesi hammustamast? Hammustava koera puhul on tegemist peremehe möödalasuga.
“Miks ta läheb agressiivse loomaga, kellega ta ei ole kas pidevalt trenni teinud või on loom näiteks tundlik autode helide peale või valutab midagi, näiteks on kõrvapõletik ja üllatutakse, et loom ründab, kui keegi puutub ta kõrva,” ütles keskkonna- ja kommunaalameti lemmikloomade heaoluteenuse juht Hellika Landsmann.
Tallinn on järjepidevalt liikunud selles suunas, et inimeste kõrval oleks ka loomadel linnas hea olla. Tallinnas on koerte kiibistamine kohustuslik juba 2005. ja kasside kiibistamine 2015. aastast.
“See on parandanud olukorda palju, sest enamik loomi jõuab koju tagasi, kes on olnud registreeritud. Inimesed peaksid üle vaatama, kas loom on registreeritud nende nimele ja kõik kontaktandmed olemas,” sõnas Eesti loomakaitse seltsi turundus- ja kommunikatsioonijuht Geit Karurahu.
15. ja 16. septembril peetav loomade heaolu konverents on pühendatud loomade kaitsmisele ja päästmisele. Tänavu räägitakse spetsiaalselt linnaloomadest ja nende vaimsest tervisest.
“Kurb on nentida seda, et näiteks kasse millegipärast satub endiselt sama palju varjupaikadesse kui kümme aastat tagasi ja me kuidagimoodi ei saa aru, millest see küll tuleb,” ütles loomade heaolukeskuse juhataja Triinu Priks. Ikka on probleem nn kassi- ja koeravabrikud. Hiljuti võttis põllumajandus- ja toiduamet omanikult ära kümme kassi ja kolm koera. Loomad toimetati varjupaika.
Põhjus
22. sept. 2023 11:26