"“Maksuküüru kaotamine ja rikastele raha juurde andmine tähendab, et veel rohkem asju jääb riigis tegemata."

Heido Vitsur, majandusteadlane
video Päästeamet paneb keldrite varjumiskindluse parandamiseks õla alla (0)
16. september 2023
Kuvatõmmis

Korteriühistud saavad küsida toetust keldrite varjumiskindluse parandamiseks. Raha saab taotleda ka näiteks generaatorite ja autonoomsete akupankade soetamiseks. Samuti keldriruumide siseviimistluse ja sissepääsude korrastamiseks või uste vahetamiseks.

Olen ühe Tallinna kortermaja keldris, mis on aastaid seisnud tühjana, keegi seda eriti kasutanud ei ole, aga nüüd on ühistu leidnud võimaluse ehitada siia varjumiskoht.

Ühistu haldur ütleb, et kuna kortermaja on hiljuti väljastpoolt kalli raha eest korda tehtud, siis vaevalt elanikud sooviks kulutada veel tolmuste keldriruumide korrastamisele. Küll aga pakub päästeamet kortermajadele toetust keldrite varjumiskindluse parandamiseks.

“Tänu päästeameti meetmele tulid elanikud sellega kiiresti kaasa, et saaks kasutamata keldriruumid korda,” sõnas Tööstuse 43 korteriühistu haldur Kaja Remmelgas.

Kui taotlus läbi läheb, katab päästeamet keldri korrastustööd täielikult. Ent millistest ehitustöödest jutt käib, et selline kelder saaks varjumiskindlaks?

“Kui ei ole põrandaid, valada põrandad, teha seinad, laed, läbiviigud korda, abigeneraatori toitel valgustus ja tagada vajalik õhuvahetus,” ütles Est Inseneribüroo juhatuse liige Priit Ratt.

Toetusele kvalifitseeruvad eelkõige möödunud sajandi teises pooles ehitatud tüüpprojektidega paneelelamud ja plokkidest korterelamud. Senimaani on Tallinnas ja Harjumaal päästekeskusele huvi välja näidanud ligemale 50 siinset korteriühistut.

“Oleme käinud nõustamas keldrites, kus on vaja lahendada pisiasjad, võib-olla uksed vahetada, samas on olnud keldreid, kus tuleb kogu ruum uuesti ehitada, on olemas ainult seinad,” ütles päästeameti varjumise nõunik Sten-Patrick Kreek.

Tänase seisuga on taotluse esitamiseks veel aega kaks nädalat. Kell kukub 29. septembril kell 17. Lisainfot saab e-posti aadressil varjumine@rescue.ee.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.