"“Maksuküüru kaotamine ja rikastele raha juurde andmine tähendab, et veel rohkem asju jääb riigis tegemata."

Heido Vitsur, majandusteadlane
tallinn toetab Tallinna lauluväljakul jookseb heategevuse toetuseks 1400 koolinoort (0)
16. september 2023
Betti Säre

Tallinna lauluväljakul avab president Alar Karis järgmisel reedel koolinoorte heategevusliku teatejooksu, et populariseerida liikumist ja koguda raha suhtlusroboti jaoks, millega saaksid Haapsalu neuroloogilises rehabilitatsioonikeskuses ravil olevad liikumisvõimetud lapsed aega veeta.

Starti tuleb kella 14-ks pea 1400 koolinoort, kes teevad oma kaheksaliikmeliste võistkondadega ringi ümber laululava. Teatejooksu eestvedaja Erik Pallase sõnul üritusel aega ei võeta, sest liikudes võidab igaüks – ka lühike distants võib teinekord olla piisav, et tuua naeratus näole ja anda hea enesetunne terveks päevaks. Samal päeval toimub teatejooks veel 28 staadionil ja pargis üle Eesti, kus kõikjal osalevad 5.–9. klasside õpilased.

“Kokku on heategevuslikul teatejooksul tänavu osalejaid üle 13 500, mis teeb sellest suurima koolinoorte spordiürituse Eestis. Tullakse klasside ja koolide kaupa, eestvedajateks õpetajad ja kohaliku spordielu eestvedajad,” kommenteeris Pallase.

22. septembri teatejooksudega kõikides maakondades avatakse Euroopa spordinädal Eestis. Lisaks õpetab teatejooks noori hoolima inimestest enda ümber ja ühiskonnas. Selleks toetab teatejooks igal aastal nii sõna kui ka heategevusega Haapsalu neuroloogilise  rehabilitatsioonikeskuse liikumisvõime kaotanud lapsi. Sel aastal kogutakse teatejooksuga raha suhtlusroboti jaoks, millega ravil olevad lapsed saavad aega veeta.

Täiskasvanud saavad võimendada teatejooksu missiooni ja toetada neuroloogilise rehabilitatsioonikeskuse tegevust, helistades heategevusnumbril 900 7777 – ühe kõne hind on 7 eurot – või tehes ülekande HNRK Toetusfond SA kontole SEB pangas EE 451010220268957228 märksõnaga Teatejooks. Rohkem infot kodulehel www.hnrk.ee/toetusfond.

Teatejooksu korraldab MTÜ Tallinnmeeting, mis on ellu kutsutud spordiürituste korraldamiseks. Teatejooksu suurtoetaja on Kalevi Mesikäpp, toetaja spordinädala läbiviija SA Liikumisharrastuse kompetentsikeskus, lisaks panustavad Rademar, Kultuurkapital, Tallinn, Tartu ja Pärnu ning Eesti kergejõustikuliit.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.