"“Maksuküüru kaotamine ja rikastele raha juurde andmine tähendab, et veel rohkem asju jääb riigis tegemata."

Heido Vitsur, majandusteadlane
Laupäeval läksid tuhanded inimesed metsa, et saada osa Metsarahvapäevast (0)
16. september 2023
Ken Oja

16. septembril toimus üle-eestiline Metsarahvapäev, kus Eesti inimesed said tutvuda metsaelu, metsaga seotud tegevuste ja ettevõtetega. Päeva korraldamisega olid liitunud metsaga seotud inimesed, kes pakkusid 43 metsamatka, õpi – ja töötuba ning perepäeva. Kogu programm (v.a sündmus Ruhnu saarel) oli osalejatele tasuta.

Metsarahvapäeval saab matkata eriilmelistel metsaradadel koos oma ala profesionaalidega, istutada puid, õppida metsa eluringi ja metsas hakkama saamise kohta ning näha metsa- ja puidutööstuses oma silmaga, mis ühest puust edasi saab. Sea pere või sõpradega sammud Eestimaa kaunisse loodusesse ja leia enda lemmiküritus aadressilt www.metsarahvapaev.ee.

Liina Gross, Metsarahvapäeva peakorraldaja: “Tänane päev saab stardipaugu juba enne päikesetõusu, mil osalejad lähevad Raplamaal põdrapulma, ehk läbivad matka, kus kogenud jahimees tutvustab põtrade jooksuajal nende tegemistele peale sattumiseks võimalikke kohti. Päev jätkub matkade-retkede, talgute, lastele mõeldud töötubade ja pereüritustega. See on ainuke päev aastas, mil kogu Eesti mets on kõigile avatud ning igas vanuses inimene saab sellega teha turvalist tutvust. Haara võimalusest kinni, koge midagi uut ning saa põnevaid ja kasulikke teadmisi Eesti metsade kohta. Peame üheskoos üht mõnusat rahulikku metsapidu!”

Metsarahvapäeva korraldajad soovitavad külalistel jälgida ilmateadet, riietuda vastavalt ilmale ja olla ettevaatlikud. “Metsa minnes tasub olla tähelepanelik ja meeles pidada, et septembrikuus on metsaelu endiselt aktiivne. Hoiame loodust ja metsloomade elupaikasid! Soovitame jalga panna mugavad jalanõud, selga kihiline riietus ja seljakotti pista pudel joogivett,” soovitab Gross. Paljudel üritustel saavad külalised ka kehakinnitust.

Lisainfot sellest, kuidas päevast osa võtta ja kes üritustesarja panustavad, leiab metsarahvapaev.ee kodulehelt. Kodulehel saab tutvuda ka metsameeste lugudega ja Metsarahvapäeva Facebooki lehel jälgida reaalajas metsamelu. 

Selleks, et valida enda jaoks sobilik sündmuse liik või aru saada, millisele külalisele või tasemele sündmus mõeldud on, vali üritustesarja kodulehelt vastav filter. Kuna huvilisi on seekord väga palju, on üle pooltele üritustele juba registreerunute kohad täis, kuid programmis on siiski veel palju ägedaid sündmusi, mis kestavad hilisõhtuni välja.

Üritust korraldab MTÜ Eesti Metsaselts ja toetab Keskkonnainvesteeringute Keskus (KIK), MTÜ Eesti Metsa – ja Puidutööstuse Liit ning MTÜ Eesti Erametsaliit.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.