"“Maksuküüru kaotamine ja rikastele raha juurde andmine tähendab, et veel rohkem asju jääb riigis tegemata."

Heido Vitsur, majandusteadlane
galerii Töötoad, Lotte, Prügihunt ja meeleolukas kontsert - Tornide väljakul peeti lõikuspidu (0)
16. september 2023
Aleksandr Guzhov

Laupäeval, 16. septembril oli Tallinnas Tornide väljakul lõikuspidu. Meeleoluka programmi lõpetasid akustilise kontserdiga Eeva ja Villu Talsi.

Rohelise pealinna suvi lõppes laheda lõikuspeoga. Oleme kõik terve aasta pööranud tähelepanu linnaloodusele – meie kõigi elukeskkonnale – ning selle hoidmisele, rajanud aedasid ja lilleniite, piiranud muru niitmist, korjanud ja sorteerinud prügi, pakkunud lindudele ja putukatele paremaid koos elamise tingimusi, vähendanud oma tarbimisharjumusi, pööranud tähelepanu tervislikele eluviisidele, toitumisele ja liikumisele, aga mida me veel teinud ei ole, on üks korralik ja meeleolukas koosviibimine, et seda kõike tähistada ja just lõikuspeoga.

Vaata galeriid (62)

Terve päev on täis põnevaid tegevusi pere igale liikmele, nii väiksele kui ka suurele. Üheks päevaks muutub Tornide Väljaku vaikne pargiala mänge ja atraktsioone täis seiklusmaaks. Tegevust leidub igale maitsele, alustades ronimistornist ja funjumpist kuni minigolfiradade, kuulingu ja güroskoobini välja. Loomulikult ei ole me unustanud ka kõige pisemaid. Neile tulevad külla neli lahedat tegelast – Lotte, Zumm, Prügihunt ja Kimmu – kes kõik ootavad, et lastega mängida. Kavas on ka suur orienteerumisvõistlus kas ühistranspordi või jalgrattaga. Õpime kodumaisest tervislikku toitu valmistama ja säilitama ning valmistame iluaiad ette sügiseseks puhkuseks. Kõige selle juurest ei puudu loomulikult ka meeleolukas lavaprogramm, mille lõpetavad kauni akustilise kontserdiga Eeva ja Villu Talsi.

Lõikuspeol saab näha vilju ja lilli, mida suvi otsa linnas külvatud ja kasvatatud. Kätt võib proovida hoidiste valmistamisel.

“On terve päeva töötav väliköök, kus toimuvad hoidiste töötoad,” sõnas rohepealinna ürituste koordinaator Kätlin Viksne. Linn ja loodus peavad rohepealinnas käima ikka käsikäes. Siin, Tornide väljaku kõrval asub linnaaed ja ennäe imet, vastu vaatab maasikapeenar ja siin on ka juba üks küpsenud metsmaasikas. Kuidas maitseb? Täitsa küpse! Linnamüüri kõrval silmab erinevaid peenraid. Suvi otsa hoiti elus aiakujundusvõistlust, nüüd selgub parim kasvataja ja jagatakse näpunäiteid aiapidajatele.

“Näitame siinsamas nende aedade peal ette, kuidas aia eest sügisel hoolitseda, milliseid taimi tagasi lõigata, kuidas seda teha, kuidas neid jagada,” ütles Viksne.

Osaleda võib orienteerumismängus. Üks korraldaja Jaagup Ainsalu kinnitab, et kõik kontrollpunktid jäävad kesklinna piirkonda, läbimiseks võib kasutada ühistransporti, ratast kui ka liikuda jalgsi.

“Igaüks saab valida, kas ta liigub ühissõidukiga ja jala või jalgrattaga,” ütles orienteerumismängu korraldaja Jaagup Ainsalu. Ühistranspordile panustajatel tuleb vaadata, kuidas kontrollpunkti kõige kiiremini jõuab. “Ühistransport on võimalus, et kiirendada raja läbimist,” sõnas Ainsalu.

Start on laupäeval kell 12 Tornide väljakul. Registreerumine algab kaks tundi varem.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.