"“Maksuküüru kaotamine ja rikastele raha juurde andmine tähendab, et veel rohkem asju jääb riigis tegemata."

Heido Vitsur, majandusteadlane
VIDEO 2024. aasta kaasava eelarve ideekorje ootab linlaste ettepanekuid (0)
19. september 2023
Kaasava eelarve ideekorje tulemusena loodud Löwenruh pargi madalseiklusrada. Foto: 3park.ee

Alates 18. septembrist kuni 8. oktoobrini saavad kõik tallinlased esitada ettepanekuid, milliseid kaasava eelarve projekte võiks linnaruumis ellu viia järgmisel aastal. Ideekorje tulemuste elluviimiseks on ette nähtud miljon eurot.  

Kaasava eelarve projekte on Tallinnas ellu viidud juba kolmel korral. Olgu selleks tänavu suvel valminud kogukonnasaunad Harku järve rannas, taimekatustega bussipeatused kesklinnas, joogiveekraanid terviseradade ääres või välijõulinnakud. Kõik need ideed on tekkinud mõne linlase ettekujutuses ning ongi tänaseks teostunud.

Oma ideid on oodatud välja pakkuma ka noored tallinlased. Näiteks kuulis Tallinna koolitüdruk Rachel kaasavast eelarvest oma vanaema käest ning täna naudivad Löwenruh’ pargi seiklusrada kõik soovijad.

„Kuna see oli nii kõle metsaalune, siis mõtlesin, et sinna sobiks hästi selline väike nunnu pargike, kus lapsed saaksid mängimas käia ja ka mina ise jalutada. Tihti käivad siin lapsed koos oma vanavanematega, mis meenutab mulle mind ja mu vanaema,“ rääkis, Löwenruh’ pargi madalseiklusraja idee autor Rachel Karolin Kunda.

Oma ideid saab esitada 18. septembrist 8. oktoobrini 2023 kas digitaalselt Tallinna kaasava eelarve veebilehel või paberil linnaosavalitsustes ja linnavalitsuse teenindussaalis (Vabaduse väljak 7). Tekst võib olla nii eesti, vene kui ka inglise keeles. Kirjeldada tuleb ettepaneku eesmärki ja põhjendada selle olulisust, tuua välja objekti asukoht ja koostada hinnanguline eelarve. Põhjaliku juhendi idee esitamiseks leiab samuti kaasava eelarve veebilehelt.

„Ma soovitan ka teistel minuvanustel anda oma panus meie linna hubasemaks tegemisele. Kõik on võimalik, lihtsalt tulebki olla julge,“ julgutas Rachel Karolin Kunda.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.