"“Maksuküüru kaotamine ja rikastele raha juurde andmine tähendab, et veel rohkem asju jääb riigis tegemata."

Heido Vitsur, majandusteadlane
MINU TALLINN Linnaturism Tallinnas – öö konteinerhotellis, rongivagunis või hoopis iglupargis? (0)
19. september 2023
Iglupark Noblessneri sadamas (Lennusadama 7). Foto: Albert Truuväärt

Turismindusele algasid ränkrasked ajad kolm aastat tagasi, mil ootamatult tabas kogu maailma koroonapandeemia. Ometigi leidub majutusasutusi, kes raskuste kiuste on suutnud siiani jalul püsida. Kas selle põhjuseks on olnud nende erilisus või hoopis miski muu, uurime saates “Minu Tallinn”.

2020. aasta 2. veebruaril avas Telliskivis uksed ajaloolisse veduriremondidepoosse sisse seatud Hektor konteinerhotell. Täpselt kuu aega ja kümme päeva hiljem kuulutati välja üleriigiline eriolukord ning vastavatud majutusasutust tabas šokk. Juhtkonna peas tiirles tuhat mõtet, kuid kummitama jäi üksainus – kuidas jääda ellu? Päästerõngaks osutus toona hotelli lõksu jäänud turist.

„Me käisime teda siin aeg-ajalt vaatamas, hoidsime ühendust ning pakkusime ööbimist, kuna ta ju otseselt kuskile minna ei saanud. Ja nii me alustasimegi pika hotelliteenuse müüki. Ehk siis inimesed, kes meie juurde tulid, ei tulnud ainult korraks majutuma, vaid tulid meie juurde elama. Sõlmisime nendega lepingud ja nad kasutasid hotellitube oma elamispindadena, sel ajal, kui nad ei saanud reisida või siis tahtsidki kogeda Eestit hoopis teistmoodi,“ rääkis Hektori konteinerhotelli turundusjuht Liisianne Kruusmägi.

Ka täna pakutakse klientidele võimalust pikaajalisemaks rentnikuks jääda. Alles sel suvel oli aga end kui tulevikuhotelli tutvustav maja esimest korda puupüsti täis.

„Mulle tundub, et me oleme juba harjunud selle hirmu ja stressiga hakkama saama. Oleme kogenud koroonat, sõda, energiakriisi, aga kuidagi oleme kõigest sellest välja tulnud ja kui juba selline kogemus all on, siis saame ka edaspidi hakkama,“ loodab Kruusmägi.

Hektor konteinerhotellist praktiliselt kiviviske kaugusel asub aga üks teinegi väga eriline majutuspaik – Railrooms hostel, kus öö saab veeta vanas rongivagunis. Kelle jaoks kindel ei, kelle jaoks aga hoopiski äge elamus. Igatahes leidub küllaga neid, kes nii Euroopast kui ka maailma teisest otsast Tallinnat külastades soovivad ööbida just siin, erakordselt heas seisukorras Tallinn-Moskva-Tallinn liinil sõitnud vagunis, kus kokku on üheksa tuba. Üks osa turistidest on seljakotirändurid, kellel pikkadel reisidel palju kulub ja soovivad öömaja pealt kokku hoida. Teisalt satub siia ka seiklejaid, kelle jaoks rongis magamine on lihtsalt omamoodi ekstreemne. Lisaks on ka siseturiste, kes tulevad Telliskivisse pidutsema.

Ka Noblessneris asuv iglupark on majutuspaik, mis sai hoo sisse just 2020. aastal – vaade merele, värske õhk ja mugav olemine terrassil meelitab kohale turiste nii meilt kui mujalt.

„Meil on siin Noblessneris kokku 10 maja ja suvel on olnud ainult mõned üksikud päevad, kus ei ole majad olnud sada protsenti välja müüdud. Aga nagu igal pool, siis septembri lõpp kuni detsember on selline rahulikum. Kevadel on siin aga pigem Eesti inimesed, kes endale hooajaväliselt puhkust võtavad,“ rääkis Iglupari administraator Maarja Aug.

Tallinna tuiksoonel asuv Nordic Hotel Forum otsustas aga raskel ajal ellujäämiseks teha hoones kapitaalremondi, mistõttu suleti hotell aastaks ajaks. Kui maja taasavati, avati ka hotelli ees ka pilkupüüdvad klaastarud.

„Jätkuvalt on need klaastarud ühest küljest hea võimalus olla Tallinna kesklinnas niiöelda liikluse osa, aga samal ajal saada ka kaitset nii linnamürast kui tolmust. Klaastarud on kenasti vastu võetud nii hotelli- kui ka linnakülaliste poolt,“ märkis Nordic Hotel Forumi juht Felix Mägus.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.