"“Maksuküüru kaotamine ja rikastele raha juurde andmine tähendab, et veel rohkem asju jääb riigis tegemata."

Heido Vitsur, majandusteadlane
VIDEO Piirangud Vene numbrimärki kandvatele sõidukitele ei laiene ühistranspordile (0)
19. september 2023
Tallinna bussijaamast väljub igapäevaselt Lux Expressi kaubamärgi alt mitu reisi Sankt-Peterburgi. Foto: Kuvatõmmis

Eelmisel nädalal keelas Eesti välispiirilt sisenemise Vene föderatsiooni numbrimärki kandvatel mootorsõidukitel. Millistel tingimustel mõjutab piirang aga ühistranspordivahendeid?

Bussiettevõtte Lux Express tegevjuht Ingmar Roos nendib, et nende reise Tallinna ja Peterburi vahel teenindavad samuti ka Venemaal registreeritud ning Vene numbrit kandvad bussid, kuid tegemist on siiski seaduslike vedudega.

„Sellest nädalast rakenduvad piirangud vene numbrimärki kandvatele sõidukitele, kuid see piirang ei laiene ühistranspordivahenditele, millel on üle 9 istekoha. Euroopa Liidu poliitikaga on otsustatud, et vaatamata käimasolevale agressioonisõjale on reisijate liikumiseks minimaalsed võimalused säilitatud,“ rääkis Lux Expressi tegevjuht Ingmar Roos.

Iga päev väljub Tallinna bussijaamast Lux Expressi kaubamärgi all mitu reisi Peterburi. Liinil reisib keskmiselt 75 ukraina kodanikku nädalas, kes saabuvad siia põgenikena läbi Peterburi. Reisiseltskond on aga kirju ning leidub ka eksootilisi reisijaid.

„Alates juunist on meie Peterburi-suunaliste liinidega reisinud 122 erineva riigi kodanikud, nende hulgas ka näiteks Keenia ja Lõuna-Ameerika riikide kodanikud,“ ütles Roos.

Eesti asub Euroopa nurgas ja see on viimane koht, kus teiste maade kodanikel on võimalus Venemaale sõita ja sealt väljuda. Busside täituvus liinil jääb hetkel 60-70% vahele.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.