"“Maksuküüru kaotamine ja rikastele raha juurde andmine tähendab, et veel rohkem asju jääb riigis tegemata."

Heido Vitsur, majandusteadlane
Tallinn jagab lasteaedadele jäätmete liigiti kogumise kastid (0)
19. september 2023
Jäätmete liigiti kogumise kastid. Foto: Tallinna kommunikatsioon

Septembris jagab Tallinn 29 lasteaiale 198 jäätmete liigiti kogumise kastide komplekti, mille eesmärk on tõsta laste keskkonnateadlikkust õpetades jäätmete liigiti sorteerimist.

Tallinna abilinnapea Joosep Vimma hinnangul on haridusasutused hea koht jäätmete liigiti kogumise harjumuse tekitamiseks ja kinnistamiseks. „Parim viis keskkonda hoida on muidugi võimalikult vähe prügi tekitada. See prügi, mida vältida ei saa, tuleb aga õigesti sorteerida. Selleks pakubki Tallinn lastele läbi erinevate projektide nii koolitusi kui ka parandab võimalusi igapäevaselt keskkonnale paremaid valikuid teha,” rääkis Vimm.

Jäätmete liigiti kogumise kastide komplekt on 4-sektsiooniline – pakendid, vanapaber ja kartong, biojäätmed ja segaolmejäätmed. Kogumiskastid on valmistatud veekindlast vineerist, mis on lihtsasti puhastatav ning hooldatav. Kastid on kompaktsed, lasteaialapsele sobivas mõõdus ning kogumiskastide kujundus (jäätmeliikide värv ja piktogrammid) toetavad jäätmete liigiti kogumise harjumuste teket.

Jäätmete liigiti kogumise kastide komplektide hange viidi läbi keskkonnahoidliku riigihankena. Lisaks on kogumiskastid toodetud ringmajanduslikest põhimõtetest lähtudes ehk toodet saab käsitööriistade abil lahti võtta ja selle osasid välja vahetada, toodet kahjustamata. Kogumiskastid on kavandatud ja valmistatud Eestis tegutseva ettevõtte Sortaider OÜ poolt.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.