Pealinna ainus munitsipaalkutsekool – Tallinna Kopli ametikool – tähistab 20. septembril oma 20. aastapäeva rahvusvahelise kestliku arengu konverentsiga ning koolis avati ainulaadne GROHE GIVE (Installer Vocational Training & Education) õppeklass.
„Kõik õppeprogrammid on tehtud koostöös eraettevõtjatega. Ilma eraettevõtluse reaalse vajaduseta polegi vaja kedagi eriliselt õpetada. Meie eesmärk on, et kui õpilane lõpetab kooli, siis ei pea ta enam hakkama töö juures ümber õppima, vaid saab asuda kohe tööle,“ rääkis Tallinna ainsa munitsipaalkutsekooli direktor Kaspar Kaugija kooli 20. aastapäevale pühendatud kestliku arengu konverentsil.
Kaugija sõnul on praktilise õppe eeldus, et on olemas praktikakohad. „Peavad olema ka vajalike praktiliste oskustega inimesed, kes aineid õpetavad. See on reaalne edasiminek, kui soovime rääkida õppeprotsessist tervikuna,“ märkis ta.
Kopli ametikoolil sai 20 aastat just täis sellise teadmisega, et nüüd tuleb teha muutus, tõdes direktor. „Saime valmis kooli uue arengukavaga ning pöörame samuti pilgu kestliku rohelise arengu suunas. Võtame ette väga suured sammud. Teadmised, mida koolis õpilased omandavad, viivad nad edasi oma töökohtadesse ja peredesse. Mis saab olla veel parem kui kool, mis mõtleb roheliselt ning üritab seda ellu viia läbi oma uuendatud õppe- ja arengukava,“ lisas ta.
Paarikümne aasta jooksul on Kopli ametikooli lõpetanud ligikaudu 1000 noort. Praegu on päevases õppes 300 õpilast, millele lisanduvad töökohapõhised kuni 70 kohta. „Üritame koostöös Tallinnaga pakkuda linnale vajalikele ametikohtadele meie kooli lõpetajaid nii keskkonna korrashoiu kui kui ka muudel aladel. Sellel aastal käivitasime väga tõsiselt ka eesti keelele ülemineku programmi,“ lausus Kaugija.
Ta tõi ka välja, et kooli tugevus seisneb kogukonnas – õpilastes, vilistlastes, õpetajates ja koostööpartnerites. „Maailm aga muutub kiiresti ja me peame püsima kursis uute tehnoloogiate ja trendidega, et valmistada õpilasi ette tulevikuks.”
Erinevad õppesuunad
Tallinna abilinnapea Andrei Kante sõnul on Kopli ametikooli üheks suureks väärtuseks erinevate õppesuundade arendamine ja töö erivajadustega õpilastega. Kõik see mitmekesistab Tallinna haridusvõrku. „Kopli ametikool vaatab tulevikku ja valmistab ette tulevikus vajaminevaid spetsialiste, kes peavad arvestama nende väljakutsetega, mis tänapäeva ühiskond ja keskkond nende käest nõuab,“ kinnitas Kante.
Mitmekesistamine on kooli võtmesõnaks, märkis ta ning avaldas lootust, et kooli tehtud suured plaanid õnnestuvad hästi. „Kool võib tulevikus pakkuda õpet ka gümnaasiumi tasemel, mis tähendab, et seal võivad õppida ka täiskasvanud.“
Ainulaadne klass
Kopli ametikoolis avati aastapäeva puhul ka uus GROHE GIVE (Installer Vocational Training & Education) õppeklass. Direktor Kaugija sõnul on see ainulaadne klass nii Eestis kui ka teistes Balti riikides, mis on ehitatud GROHE enda vahenditega.
Kogu GROHE toodang, mida müüakse üle Euroopa on seal esindatud. „Ka kõik edasimüüjad hakkavad sellest klassist läbi käima, et õpetada tulevasi toodangu müüjaid ja paigaldajaid. Soovime ka näidata, et GROHE liigub kestliku rohemajandamise suunas, milleks on energia ja vee säästmine,“ ütles ta.

Ettevõtte esindaja Paavo Sedrik tõi esile, et GROHE, olles maailma juhtiv sanitaartehnika ettevõte ja rahvusvahelise haardega kaubamärk, on täielikult pühendunud järgmise põlvkonna veevärgilukkseppade toetamisele. „GROHE eesmärk on teha koostööd kutsekoolidega kogu Euroopa piirkonnas, et aidata õpilasi brändi ja tootevaliku tundmaõppimisel. Seetõttu käivitab GROHE ka Kopli ametikoolis GIVE programmi, et pakkuda tulevastele paigaldajatele võimalust arendada oma praktilisi oskusi selleks spetsiaalselt sisustatud õppeklassis,” lubas ta.
OLESJA PODLESNAJA RAHASTAMINE
4. okt. 2023 17:37