"“Maksuküüru kaotamine ja rikastele raha juurde andmine tähendab, et veel rohkem asju jääb riigis tegemata."

Heido Vitsur, majandusteadlane
Kesklinna valitsus kibeleb ellu viima kaasava eelarve ideid (0)
21. september 2023
2023. aasta võidutöö - Bussiootepaviljonidele paigaldatud taimekatused ehk "putukapeatused". Foto: Kesklinna LOV

Sel aastal on igal Tallinna elanikul juba neljandat korda võimalus kaasa lüüa linna eelarve kujundamisel, pakkudes välja kogukonna jaoks olulisi ideid linnaruumi rikastamiseks. Ideid saab esitada 18. septembrist kuni 8. oktoobrini.

„Kaasava eelarve ideekorjet on Tallinnas läbi viidud viimased kolm aastat ning selle raames on Kesklinna linnaosa edendamiseks esitatud igati lennukaid mõtteid,“ tõdes kesklinna vanem Monika Haukanõmm. „Ootame huviga, mida linlased meie piirkonnas veel tähtsaks peavad ning missuguste ettepanekutega välja tulevad.“

2020. aastal pälvis enim hääli Moonika Kitti ja Taimi Saare idee „Joogikraanid terviseradade äärde“, mille tulemusena sai linnaossa juurde mitu avalikku joogiveekraani. Aasta pärast võitis poolehoiu ettepanek „Rohkem puid kesklinna“, mille eesmärk oli istutada rohkem puid kesklinna parginurkadesse ja tänavaäärtesse ning rajada muruplatse ristmike vahele. Mullune 333 poolthäälega võidutöö jätkas kesklinna roheluse toomist: sedapuhku võeti ette 11 bussiootepaviljonidest, millest said putukapeatused ehk neile paigaldati taimekatused.

Kaasava eelarve raames saavad kõik Tallinna elanikud esitada oma kogukonnale meelepäraseid ideid, mida linna raha eest võiks ellu viia. Eelarve raha saab kasutada üksnes avaliku kasutuse ja vaba juurdepääsuga objektide jaoks. Ideid saab esitada viies kategoorias: lapsed ja noored, roheline linnaruum, turvalisus, sport ja vaba aeg ning muu.

Ideekorje toimub 18. septembrist kuni 8. oktoobrini digitaalselt Tallinna veebilehel ning paberil linnaosavalitsustes ja Tallinna linnavalitsuse teenindussaalis (Vabaduse väljak 7) nii eesti, vene kui ka inglise keeles. Käesoleva aasta ideekorje tulemuste elluviimiseks on 2024. aasta eelarvesse kavandatud üks miljon eurot.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.