"“Maksuküüru kaotamine ja rikastele raha juurde andmine tähendab, et veel rohkem asju jääb riigis tegemata."

Heido Vitsur, majandusteadlane
video Doktor Arkadi Popovi terviseloeng Pirita väärikate huvikoolis tõi kuulama saalitäie publikut (3)
22. september 2023
Dr Arkadi Popov pidas Pirita väärikate huvikooli avaloengu. Foto: Pirita LOV

Esimest korda Pirital toimunud väärikate huvikool tõi päevakeskuse saali ligi poolsada kuulajat. Huvi terviseloengu vastu oli suur, nentis päevakeskuse juht Klaarika Post, rõõmustades, et kohale olid jõudnud ka need, kes tavapäraselt siia majja ei jõua.

Väärikate esimesel kohtumisel astus üles Lääne-Tallinna Keskhaigla juhatuse esimees ja tunnustatud tervisespetsialist doktor Arkadi Popov. Doktor Popovi juhtimisel algatati Eestis telemeditsiini projekt, mis vahendab arstiabi üle interneti maale, väikesaartele ja kiirabiautodesse.

Postimehe poolt aasta inimeseks valitud doktor võttis luubi alla terviseteemad, rääkis erakorralise meditsiini köögipoolest, selle kasvavast trendist ning muuhulgas sellest, millised on kiirabi väljakutsete erinevad kriteeriumid.

Arst toonitas, et parim on ennetav koostöö perearstiga, mil tervislik olukord ei vaja veel erakorralist sekkumist. Juttu tuli ka õendus- ja ämmaemandusabist. Kuulajad said vastused oma küsimustele.

„Pirita väärikate huvikool on suurepärane võimalus vanemaealistele püsida elukestva õppe lainel ning saada inspiratsiooni tervislikuks ja aktiivseks eluks. Ootame kõiki kord kuus Pirita päevakeskuses aadressil Metsavahi tee 4,“ kutsub linnaosa vanem Kaido Saarniit.

Huvikool hakkab kord kuus reedeti pakkuma mitmekülgseid loenguid ja koolitusi ning toob Piritale väärtuslikud teadmised ja õppimisvõimalused vanematele elanikele.

Järgmine loeng toimub reedel, 27. oktoobril kell 12. Siis tuleb kõnelema toitumisnõustaja Eva-Liisa Kaaristo.

Järgnevatel kuudel ootavad osalejaid huvitavad teemad ja kogenud eksperdid, kes räägivad tervisliku toitumise ja elustiili, turvalisuse ja kriisi ennetamise, vaimse heaolu olulisusest ja stressi leevendamisest, aiandusest, aktiivsest eluviisist.

Huvikool kestab maini. Loengud on tasuta.

Kommentaarid (3)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.

kindlustaja
28. sept. 2023 19:21
https://www.aripaev.ee/saated/2023/09/28/uus-patsiendikindlustuse-seadus-inimelu-on-vaart-vaid-30-000-eurot
vohh
27. sept. 2023 20:08
40 protsenti arsti juures käijatest ja iga kümnes haiglasse sattunu kannatavad valede ravivõtete tagajärjel, näitab rahvusvaheline statistika. Selle teadvustamiseks ja olukorra parandamiseks tähistatakse pühapäeval üle maailma patsiendiohutuse päeva. https://www.err.ee/1609103075/haigla-kvaliteedijuht-valedest-ravivotetest-tingitud-kannatusi-uhiskond-ei-teadvusta
huvitav küll
24. sept. 2023 09:09
Kas loeng on teaduspõhine või nagu digiloo andmed oletustest ja tõlgendustest lähtuvalt?