"“Maksuküüru kaotamine ja rikastele raha juurde andmine tähendab, et veel rohkem asju jääb riigis tegemata."

Heido Vitsur, majandusteadlane
Tallinna linnapea osaleb Ülemaailmsel Linnapeade Foorumil (0)
22. september 2023
Foorumi üks teema on, kuidas kiirendada süsinikuheitme vähendamist ja tugevdada vastupanuvõimet kliimamuutustele. Foto: Aleksandr Guzhov

Tallinna linnapea Mihhail Kõlvart osaleb 24.–26.septembrini Ülemaailmsel Linnapeade Foorumil (World Cities Summit Mayors Forum 2023) Seoulis Lõuna-Koreas, kus ta esineb ettekandega linnade süsinikuheitme vähendamise kohta.

Linnapea Mihhail Kõlvarti sõnul on Tallinn võtnud suuna taastuvate energiaallikate ja innovaatiliste lahenduste kasutamisele linna majandamisel. „Üks viis süsinikuheitme vähendamiseks Tallinnas on võimalikult kiiresti üle minna süsinikneutraalsele kaugküttele. Teeme seda läbi Tallinna linna ja Utilitase ühisettevõtte AS Utilitas Tallinna Soojus, mis hakkab ellu viima kokkulepitud investeeringuid reovee ja merevee soojuspumpadesse,“ ütles Kõlvart. „ See investeering aitab meil viia maagaasi kasutamise osakaalu hiljemalt 2027. aastaks alla 10% kogumahust, vähendada maagaasist toodetava soojuse hulka ning sõltuvust imporditud fossiilsest kütusest. Lisaks on kavas asendada kõik vanad eelisoleerimata kaugküttetorustikud kaasaegsete lahendustega aastaks 2035, mille tulemusena viiakse soojuskaod alla 10%.“

Tallinna linna strateegiline eesmärk on tagada keskkonnasõbralike kaugküttelahenduste kättesaadavus ja elutähtsa teenuse toimimine Tallinna linna territooriumil ning selleks tuleb kaugküttevõrku järjepidevalt kaasajastada ja teha vajalikke mahukaid investeeringuid.

Ülemaailmsel Linnapeade Foorumil arutavad linnapead linnade ees seisvaid väljakutseid ja tutvustavad parimaid praktikaid. Sel aastal keskendub foorum neljale teemale – kuidas saavad linnapead luua kaasavat ühiskonda ja suurendada kogukondade mõju; aidata säilitada kultuuripärandit; edendada innovatsiooni ja loovust ning kiirendada süsinikuheitme vähendamist ja tugevdada vastupanuvõimet kliimamuutustele. Just viimase teema kohta peab Tallinna linnapea ettekande.

Rohkem infot Ülemaailmse Linnapeade Foorumi kohta leiab kodulehelt: https://www.worldcitiessummit.com.sg/wcs-mayors-forum-2023.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.