"“Maksuküüru kaotamine ja rikastele raha juurde andmine tähendab, et veel rohkem asju jääb riigis tegemata."

Heido Vitsur, majandusteadlane
video Kalamaja elanikelt kogutud esemed ja lood pandi raamatusse (0)
23. september 2023
Põhja-Tallinna LOV

Kalamaja elanikelt kogutud esemetel on pajatada oma lood. Osa neist on nüüd trükivalgust näinud. Selline see siis on, “Kalamaja kogutud asjad”, võiks öelda, kogutud teosed.

Raamatu koostaja Tuuli Silber tõdeb, et inimesed on annetanud muuseumile vanu fotosid, albume, esemeid ja perelugusid. Selle eest ollakse tänulikud.

“Raamat ongi pühendatud neile inimestele ja tänutäheks selle eest. Osa ongi siin raamatus näha,” ütles raamatu koostaja Tuuli Silber.

Kõik lood ei mahtunud kaante vahele, see oli koostamisel kõige valusam osa. “Palju asju pidi jääma välja, nii et asi lõhnab järgmise osa järele,” sõnas Silber.

See raadioaparaat pärineb 60-ndate aastate algusest ja küllap oli paljudes Kalamaja kodudes, aga vajutades siia rohelise nupu peale töötab ja saad kuulata, millest räägitakse. Pühapäevasel sünnipäevapeol jagub tegevust kogu päevaks.

Pilet maksab üks euro ja selle eest saab ka teadmised proovile panna.

“Viktoriinile saab registreerida Tallinna linnamuuseumi kodulehe kaudu ja on Kalamaja viktoriin, kus on küsimused Kalamaja ajaloost ja tänapäevast,” ütles Kalamaja muuseumi juhataja Kristi Paatsi. Peaauhind on oma ürituse korraldamine kogukonnamuuseumis.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.

Seotud artiklid