"“Maksuküüru kaotamine ja rikastele raha juurde andmine tähendab, et veel rohkem asju jääb riigis tegemata."

Heido Vitsur, majandusteadlane
Video Põhja-Tallinna vanem: Kopli komando sulgemine vähendab linnaosa julgeolekut (0)
23. september 2023
Kopli päästekomandot ähvardab sulgemine. Kuvatõmmis

Kopli päästekomando tähtsus on Põhja-Tallinna turvalisuse seisukohalt järjest kasvanud.

Piirkond on muutunud uusarenduste jaoks atraktiivseks ja lähiaastail ennustatakse just Kopli elanike arvu kasvu.

Kopli päästekomando osa mõistmiseks tuleb arvestada tööstuspärandi, merelise asendi ja poolsaare kitsaste liikumisteedega.

“Kriisisituatsioonis on Põhja-Tallinn väga haavatav, sinna ligipääs on keerukas. Praegu Kopli komando viimine Põhja-Tallinnast, kus on kolm sadamat, vähendab Põhja-Tallinna julgeolekut,” ütles Põhja-Tallinna vanem Manuela Pihlap.

Lilleküla komando on juba praegu väga suure väljasõidukoormusega. On juhtumeid, mil Lilleküla komando on väljas ja Kopli komando katab korraga nii Lilleküla kui ka Koplit. Päästeamet leiab sellegipoolest, et sulgemine on vajalik. Meestest ehk pooled saavad päästjana tööd. “Nendele me püüame leida kohti niipalju kui võimalik, ei ole kindel, et kõigile, tõenäoliselt umbes pooltele,” sõnas Põhja päästekeskuse juht Margo Rüü.

Siseminister Lauri Läänemets ütles Tallinna Uudistele, et kärpeplaanid ulatuvad tagasi 2021. aastasse. Siis suudeti küll politsei ja kõik uued sisejulgeoleku kärpeideed ära jätta, aga kahjuks ei saanud ümber pöörata päästeametit puudutavat otsust.

Kopli päästekomando vastutada on olnud ka päästetööd veekogudest. Põhja-Tallinnas on kaks avalikku randa. Seadmed jäävad küll teiste komandode käsutusse, ent siiski jääb sulgemisega Põhja-Tallinn kehvemasse seisu, seda enam et ka samas majas tegutsev vabatahtlik komando peab nüüd otsima uue asukoha.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.

Seotud artiklid