"“Maksuküüru kaotamine ja rikastele raha juurde andmine tähendab, et veel rohkem asju jääb riigis tegemata."

Heido Vitsur, majandusteadlane
Spordinädalal osalevad koolid ja lasteaiad saavad 75 000 helkurit (0)
24. september 2023
Pealinn

Liikumisharrastuse kompetentsikeskus kutsub septembri lõpus toimuval spordinädal kõiki rohkem õues liikuma, jagades liikumissündmusi korraldavatele koolidele ja lasteaedadele ühtlasi 75 000 helkurit, et liikumine oleks turvaline ka järjest pimedamaks muutuvas sügises.

“Meie jaoks on väga oluline, et nii lapsed kui ka täiskasvanud oleksid aktiivsed igal ajal,” ütles  kompetentsikeskuse juht Alo Lõoke. “Peame oluliseks, et laste värskes õhus viibimine oleks ka pimedal ajal meeldiv ja turvaline.”

Kuna spordinädala sündmused toimuvad traditsiooniliselt septembris, mil õhtud lähevad juba pimedaks, jagataksegi spordinädalal liikumissündmusi korraldavatele koolidele ja lasteaedadele 75 000 helkurit.

“Aastast aastasse on just koolid ja lasteaiad olnud spordinädalal kõige aktiivsemad liikumissündmuste algatajad,” märkis Lõoke ning lisas, et tänavu on nende poolt spordinädala kalendrisse lisatud juba üle tuhande sündmuse rohkem kui 187 000 osaluskorraga.

“Aitäh kõikidele, kes spordinädalast osa võtavad ja liikumispisikut edasi kannavad,” oli Lõoke tänulik ning avaldas lootust, et lapsed jäävad ka spordinädala lõppedes aktiivseks, käivad veelgi enam õues mängimas, trenni tegemas ning võtavad osa ka liikumissündmustest. 

Ka Põhja prefektuuri ennetustöö koordinaator Kristel-Liis Kaunismaa pidas sellist algatust väga tänuväärseks ning märkis, et pimedal ajal on nii laste kui täiskasvanute puhul kõige olulisem teha ennast autojuhile nähtavaks.

“Sügise saabudes peavad nii autojuhid aga ka jalakäijad ennast taas uue olukorraga, ehk pimeda ajaga, harjutama ning jalakäija vaatest on kõige efektiivsem aga ka odavaim vahend enda nähtavaks tegemiseks vana hea helkur,” märkis Kaunismaa.

Tänavune aasta on kuulutatud liikumisaastaks, mille eesmärk on tekitada ühiskonnas rohkem huvi liikumisharrastuse ja tervislikumate eluviiside vastu ning seeläbi suurendada regulaarse liikumisharrastusega tegelejate arvu Eestis. Kuni 30. septembrini toimuva spordinädala sündmused on osa liikumisaasta programmist, millega saab lähemalt tutvuda leheküljel spordinadal.ee.

Maailma Terviseorganisatsiooni (WHO) soovituste järgi peaksid lapsed ja noored liikuma vähemalt 60 minutit iga päev mõõduka kuni tugeva intensiivsusega. Täiendavalt tuleks teha vähemalt kolmel päeval nädalas tugeva intensiivsusega tegevusi, lihaseid ja luid tugevdavaid harjutusi ning vähendada istumise aega.

Liikumisaasta kuulutas välja kultuuriministeerium. Teema-aasta tegevusi ja spordinädala algatusi koordineerib SA Liikumisharrastuse kompetentsikeskus. 

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.