"“Maksuküüru kaotamine ja rikastele raha juurde andmine tähendab, et veel rohkem asju jääb riigis tegemata."

Heido Vitsur, majandusteadlane
Liiklus Oktoobris sõidab Tallinnas viis trammiliini (3)
25. september 2023
Talllinna trammiliiklus. Foto: Ilja Matusihis

Tallinna kesklinnas toimuvate Vanasadama trammiliini ehitustööde tõttu liinile toodud ajutine trammiliin nr 6 jätkab marsruudil Tondi-Kopli sõitmist vähemalt oktoobri lõpuni. Linn kaalub võimalust jätkata liiniga ka püsivalt.

Abilinnapea Vladimir Svet selgitas, et praegu ajutise trammiliini tuleviku osas saab lõplikke plaane teha alles siis, kui saame koguda ja võrrelda andmeid olukorras, kus kogu tavapärane trammiliiklus on töös. „Ajutine trammiliin nr 6 on seni näidanud, et nõudlus Koplit ja Pärnu maanteed ühendava trammiliini järele on olemas. Raske ennustada, kui suur osa sellest inimeste liikumisest saab nüüd kaetud tavapäraste trammiliinidega. Igal juhul töötame selle nimel, et sel trajektooril trammiliiklust jätkata, analüüsime andmeid ja teeme otsuseid nende pinnalt,“ ütles Svet.

Alates 1. oktoobrist taastub täielikult ülejäänud trammiliiklus ning siis on võimalik saada ka täpsemaid andmed liinide täituvusest ja koormusest. Linn soovib liiniga nr 6 jätkata, kuid veel käivad arutelud selle üle, kas tulevikus on selle liini lõpp-peatus Vana-Lõuna depoo juures või Tondil.

„Mitmekesine trammivõrk teenib kindlasti reisijate huve. Siiski peame arvestama, et keeruline liikluspilt ja olemasolev taristu paneb teatud piirid ette: suurimaks kitsaskohaks on Tondi lõpp-peatuse võimekus tramme vastu võtta, samuti Viru ringi koormus. Tondi lõpp-peatuse vastuvõtuvõime suurendamiseks on piiratud võimalused, kuna seal pole selleks piisavalt ruumi,“ lausus Svet. Abilinnapea rõhutas ka vajadust arvestada sellega, kuidas hakkab meie trammivõrk tervikuna välja nägema pärast Vanasadama trammi rajamist ja Tondi eritasandilise ristmiku ehitust.

Trammiliinid nr 2 ja 4 alustasid taas tööd septembri alguses, trammiliinid nr 1 ja 3 jätkavad sõitmist 1. oktoobrist. Viimati sõitis Tallinna tänavatel korraga viis trammiliini 2004. aastal, kui oli liinil Kopli ja Vana-Lõuna depoo vahel sõitnud tramm nr 5.

Kommentaarid (3)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.

Sõitja
26. sept. 2023 21:12
Kindlasti on vajalik trammiliin 6. Olin õnnelik, kui see tööle pandi. See on ainuke võimalus ilma ümber istumata saada Koplist või Balti jaamast Pärnu mnt-le ja tagasi. On tänuväärne, et sügisel ja talvel ei pea vihmas või tuisus ootama teist sõiduvahendit, et sihtkohta saada. Kes autoga sõidavad, neil muidugi ükskõik ja nemad ei tea väljas külmetamisest midagi.
keegi
26. sept. 2023 09:47
Tondil olgu peatus, see nr 6 ühendab rongilt tulejaid Pärnu mn poodidega kesklinnaga ja Balti jaama vahel ning tagasi kesklinnast, kellel asja Pärnu mnt- kanti või üldse sinna kanti samas ka ühendab rongilt tulejaid kes lähevad tööle Magdaleena haiglasse ja tagasi Tondile rongi peale hilisõhtul või Madgaleena haiglast linna ja Kopli poole.
6 liin
25. sept. 2023 23:10
kui jätkata , küll mahub ka Tondile ,siis on ka mõte ja see tramm võib väljuda Koplist nt. iga 15 min tagant. Viru ring - see pole takistus trammidele , see on pigem takistus sõidukitele ja tegelikkuses on ju soovitud kesklinnas sõidukite liiklust vähendada , väheneb iseenesest