"“Maksuküüru kaotamine ja rikastele raha juurde andmine tähendab, et veel rohkem asju jääb riigis tegemata."

Heido Vitsur, majandusteadlane
VIDEO 1000 evakueeritut - suurel kriisiõppusel lahendatakse ulatuslikku tööstusõnnetust (0)
26. september 2023
Kriisiõppus Crevex avamine Lauluväljakul. Foto: Ksenija Kurs

Kriisiõppus Crevex võtab kokku Viimsi, Jõelähtme, Maardu ja Tallinna omavalitsused, riigiasutused ning tuhat vabatahtlikku. Õppus keskendub ulatuslikule evakuatsioonile, ohuteavitusele ja suuremahulistele päästetöödele.

Päästjad tulevad nagu ikka tõelistele sündmustele olenemata sellest, et osa päästjaid on õppusel.

“Suur osa päästjaid tuleb sinna valvesoleku ajal, aga meil on igal pool korraldatud nii, et kõigi sündmuste jaoks on meeskonnad kohapeal olemas,” ütles Päästeameti peadirektor Margo Klaos.

Kriisiõppusel kasutatakse tuhande vabatahtliku abi. Neile jagatakse ülesanded, keda ja kuidas nad mängima peavad.

“Muuga aedlinna tänavatele, kus ulatuslik evakuatsioon toimuma hakkab, paigutame rollimängijad, kelle tunneb ära kollase vesti järgi ehk tavaelu ja õppus omavahel sassi ei lähe,” sõnas Crevex õppuse peakorraldaja Marti Magnus.

“Õppuse ala on märgistatud nii, et ühtegi ohtlikku kohta keegi tulla ei saa, aga väljaspool ohuperimeetrit keegi kedagi ei takista, inimesed saavad vaadata,” sõnas Klaos.

Õppuse käigus katsetatakse ka ohuteavitust sireenidest kuni SMS-sõnumiteni välja. Peamine on siiski, mida õppus päästjatele annab.

“Iga päästja saab endale kogemuse, kuidas lahendada ulatuslikku tööstusõnnetust, kuidas päästjana sündmuskohal hakkama saada, kuidas meeskonnad toimivad ning kuidas kogu operatsiooni juhtimine kohapeal on,” ütles Klaos.

Crevex toimub 28. ja 29. septembril ehk neljapäeval ja reedel. Õppused takistavad liiklust ja igapäevaelu vähesel määral.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.