Ettevõtlusoskused 20 aastat tagasi olid kindlasti erinevad võrreldes tänapäevaga. Näituseks kasvõi vanuseline diskrimineerimine. Sest kui endal õigel ajal pea ei jaga, võib ju vanuse tõttu sootuks soovitud ametist ilma jääda.
“Mis mind kõige kurvemaks teeb, on see, et olen kuulnud inkognito lugusid rahvusvahelistest ettevõtetest ja nende personaliinimestest, kes on öelnud, et mind survestati seda inimest konkursilt kõrvaldama, veel hullem, mind survestati sellele inimesele tehtud pakkumist tagasi võtma,” sõnas Eesti kaubandus-tööstuskoja teenuste direktor Piret Potisepp.
“Kui räägime vanuselisest diskrimineerimisest, siis mina seda tundnud ei ole, kuid ma tean, et seda on. Minu üleskutse oleks, et väärtustagem ennast rohkem, väärtustagem oma kogemusi ja teadmisi. Mis jääb väga sageli puudu, mis võib-olla ei ole eestlaste ja vanemaealiste kõige tugevam külg, on enesemüümine. Me ei ole sellega harjunud, me oleme tulnud teisest ühiskonnast, me ei oska mõelda, et meil kõigil on tööturul väärtus ja minu meelest on tore, et sellistest asjadest Tallinna ettevõtluspäeval räägitakse,” ütles Eesti toiduainetööstuse liidu juhataja Sirje Potisepp.
Ettevõtjad aga peavad olema ka võimelised kohanema kiiresti muutuva majanduskeskkonnaga. Olgu siin näiteks robotiseerumine või tehisintellekti rakendamine. “Milliseks ettevõtluskeskkond areneb, on väga palju siiamaani inimese enda teha, aga selle kõige juures inimene peab olema ettevõtjana multitalent, kes suudab tehnoloogilised võimalused enda kasuks tööle panna,” sõnas Tallinna abilinnapea Tiit Terik.