"“Maksuküüru kaotamine ja rikastele raha juurde andmine tähendab, et veel rohkem asju jääb riigis tegemata."

Heido Vitsur, majandusteadlane
VIDEO Abilinnapea: ettevõtja peab olema multitalent, kes suudab tehnoloogilised võimalused enda kasuks tööle panna (0)
27. september 2023
Tallinna abilinnapea Tiit Terik ettevõtluspäeval. Kuvatõmmis

Ettevõtlusoskused 20 aastat tagasi olid kindlasti erinevad võrreldes tänapäevaga. Näituseks kasvõi vanuseline diskrimineerimine. Sest kui endal õigel ajal pea ei jaga, võib ju vanuse tõttu sootuks soovitud ametist ilma jääda.

“Mis mind kõige kurvemaks teeb, on see, et olen kuulnud inkognito lugusid rahvusvahelistest ettevõtetest ja nende personaliinimestest, kes on öelnud, et mind survestati seda inimest konkursilt kõrvaldama, veel hullem, mind survestati sellele inimesele tehtud pakkumist tagasi võtma,” sõnas Eesti kaubandus-tööstuskoja teenuste direktor Piret Potisepp.

“Kui räägime vanuselisest diskrimineerimisest, siis mina seda tundnud ei ole, kuid ma tean, et seda on. Minu üleskutse oleks, et väärtustagem ennast rohkem, väärtustagem oma kogemusi ja teadmisi. Mis jääb väga sageli puudu, mis võib-olla ei ole eestlaste ja vanemaealiste kõige tugevam külg, on enesemüümine. Me ei ole sellega harjunud, me oleme tulnud teisest ühiskonnast, me ei oska mõelda, et meil kõigil on tööturul väärtus ja minu meelest on tore, et sellistest asjadest Tallinna ettevõtluspäeval räägitakse,” ütles Eesti toiduainetööstuse liidu juhataja Sirje Potisepp.

Ettevõtjad aga peavad olema ka võimelised kohanema kiiresti muutuva majanduskeskkonnaga. Olgu siin näiteks robotiseerumine või tehisintellekti rakendamine. “Milliseks ettevõtluskeskkond areneb, on väga palju siiamaani inimese enda teha, aga selle kõige juures inimene peab olema ettevõtjana multitalent, kes suudab tehnoloogilised võimalused enda kasuks tööle panna,” sõnas Tallinna abilinnapea Tiit Terik.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.