"“Maksuküüru kaotamine ja rikastele raha juurde andmine tähendab, et veel rohkem asju jääb riigis tegemata."

Heido Vitsur, majandusteadlane
konkurss Raestipendium toetab linna edendavaid teadusuuringuid (0)
27. september 2023
Raestipendiumi konkursile oodatakse kandidaate 1.-15. oktoobrini. Foto: Ilja Matusihis

Tallinna linn kuulutab välja tänavuse Raestipendiumi konkursi, mille eesmärk on toetada magistri- ja doktoriõppe üliõpilasi, kelle uurimistöö seondub Tallinnaga, on linnale praktilise väärtusega või aitab lahendada mõnd linnale olulist probleemi. Kandidaate saab esitada 1. kuni 15. oktoobrini.

Abilinnapea Andrei Kante rõhutas teadusuuringute olulisust Tallinna arengule ning kutsub kõiki motiveeritud magistri- ja doktoriõppe üliõpilasi osalema Raestipendiumi konkursil.

„Akadeemilised uuringud ja teaduspõhine juhtimine mängivad võtmerolli kaasaegse linnakeskkonna kujundamisel ning saavad aidata kaasa linna arengule ja oluliste probleemide lahendamisele. Kodulehel on olemas nimekiri valdkondadest ja uurimisteemadest, mis on praegu aktuaalsed. Vajadusel saab stipendiumile kandideerides ka nendest lähtuda,“ sõnas Kante.

Raestipendium on suunatud magistri- ja doktoriõppe üliõpilastele. Kandidaate võivad esitada nii õppeasutuse struktuuriüksused kui üliõpilaste juhendajad. Kui üliõpilane teeb uurimistöö kirjutamisel koostööd linna asutusega, võib esitajaks olla ka selle asutuse töötaja. Magistrant või doktorant ennast ise kandidaadiks esitada ei saa. Osaleda ei saa uurimistöödega, mis on kaitstud enne 2023. aasta stipendiumikonkursi toimumist.

Magistrantidele makstav stipendium on 2000 eurot, doktorantidele 3000 eurot. Igast ülikoolist või rakenduskõrgkoolist võib konkursile esitada kuni kümme kandidaati. Tingimuseks on, et neil on sõlmitud Tallinna linnaga koostööleping. Linnal on koostööleping järgmiste ülikoolide ja kõrgkoolidega: Tallinna ülikool, Tallinna tehnikaülikool, Eesti ettevõtluskõrgkool Mainor, Estonian Business School, Eesti kunstiakadeemia, Tallinna tehnikakõrgkool, Tartu ülikool ja Eesti maaülikool.

Taotlemistingimuste ja uurimisteemade kohta saab täpsemat teavet Tallinna kodulehelt. Konkursile saadetavaid taotlusdokumente võetakse vastu 1. oktoobrist kuni 15. oktoobrini 2023 e-posti aadressil raestipendium@tallinnlv.ee.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.