"“Maksuküüru kaotamine ja rikastele raha juurde andmine tähendab, et veel rohkem asju jääb riigis tegemata."

Heido Vitsur, majandusteadlane
pane tähele! Tondi viadukti ehitus katkestab oktoobris ajutiselt rongiliikluse Balti jaama ja Tondi vahel (1)
27. september 2023
Todi viadukti ehituse tõttu on oktoobris muudatusi rongiliikluses. Foto: Albert Truuväärt

Tondi raudteealuse läbisõidu ehitustööde tõttu katkeb sügisesel koolivaheajal, 21.-29. oktoobrini ajutiselt rongiliiklus Balti jaama ja Tondi vahelisel lõigul.

Sel perioodil rajatakse viadukti konstruktsioonid ning kontrollitakse selle vastupidavust. Nende tööde ajal pakub Tallinn Tondile viivatel ühistranspordiliinidel – trammid nr 3, 4 ja 6 ning buss nr 23 – kõigile reisijatele tasuta sõiduõigust.

Abilinnapea Vladimir Svet märkis, et Tondi ülesõidu rekonstrueerimine kahetasandiliseks aitab tagada, et rongid ja teised liiklejad on üksteisest eraldatud ja olukord muutub märksa turvalisemaks. „Taolised ehitustööd on aga keeruline ja ajamahukas ettevõtmine, mis toob paraku ajutisi ebamugavusi ja mõjutab paljude linlaste igapäevast elu ning liiklemist. Oktoobris toimuvate ehitustööde ajal, kui rongiliiklus on Balti jaama ja Tondi vahel täielikult peatatud, pakume tasuta sõiduõigust trammiliinidel nr 3, 4, 6 ja bussiliinil nr 23 ka mittetallinlastele. See võimaldab kõigil reisijatel hõlpsalt Tondile jõuda, kust saab siis oma teekonda rongiga jätkata,“ lausus abilinnapea.

Täpsemat teavet sõiduplaanide, liinide liikumisteede ja peatuste kohta leiab aadressilt transport.tallinn.ee.

Tondi viadukti ehtistööd kestavad 2024. aasta lõpuni. Raudtee ületamise ohutuse tagamiseks ehitatakse rekonstrueerimistööde käigus ümber Tondi tänava raudteeülesõit – varasema ülesõidu asemel rajatakse uus raudteealune läbisõit, ehitatakse uued ja ohutumad jalgteed, rajatakse uued kaldteed ja trepid parema ligipääsu tagamiseks raudtee platvormile. Ehitustööde käigus muutub aga kogu linnaruum. Nii uuendatakse Tondi tänavat umbes 300 meetri ulatuses ja uuenduse saab ka Kotka tänava Tondi ja Tedre vaheline lõik. Lisaks kaasajastatakse olemasolevaid ja ehitatakse uusi maa-aluseid tehnovõrke, rajatakse LED-tehnoloogial põhinev tänavavalgustus ning ülekäiguradade erivalgustus.

Tondi ülesõidu ehitustöid teeb Leonhard Weiss OÜ ning tööde kogumaksumuseks on veidi üle 8,8 miljoni euro koos käibemaksuga.

Kommentaarid (1)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.

Tallinna elanik.
29. sept. 2023 21:43
Palun pange ka valgusfoor Tondi kooli juurde seda on väga vaja.